26 °C

Medya pazarlama sektörü temsilcileri Türkiye'de buluşuyor

Dünyanın en büyük şirketlerinin pazarlama yöneticileri ve medya satın alma sorumluları, Adcolony ev sahipliğinde 10-11 Eylül tarihlerinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek, “Adcolony Intellingence Summit” etkinliğinde bir araya gelecek.

Medya pazarlama sektörü temsilcileri Türkiye'de buluşuyor

Dünyanın en büyük mobil video reklam teknoloji ağı olarak faaliyet gösteren AdColony, dünyanın önde gelen pazarlama yöneticilerini 10-11 Eylül'de İstanbul da gerçekleşecek olan “Adcolony Intellingence Summit” etkinliğinde buluşturacak. Türkiye’den ve dünyadan 100’ün üzerinde üst düzey yetkilinin katılacağı etkinlikte dijital medya sektörü ve yapılan yatırımların karşılığının alınması için talep edilmesi gerekenler konuşulacak.

Dijital ve mobil reklamcılıkta, reklamverenlerin beklentileri ve yapılan harcamaların karşılığının alınması için talep edilmesi gerekenlerin konuşulacağı etkinliğe, Unilever, P&G, Nestle, Careem, Quatar Airways, Pepsico gibi dünyanın en büyük markalarının global üst düzey yöneticileri ve medya sorumluları katılacaklar. Konu ile ilgili paylaşılan bültende, bu şirketlerin toplamda 1 trilyon dolardan fazla bir medya bütçesini yönettikleri bilgisi yer alıyor.

3 kıtada 25’den fazla ülkeyi Türkiye ofisinden yöneten AdcolonyEMEA ve LATAM Genel Müdürü Volkan Biçerkonu ile ilgili yaptığı açıklamada, “AdColony Intelligence Summit, sadece dünyanın önde gelen markalarını bir araya getirerek onlarla dijital ve mobil reklamcılığın durumunu tartışmak için değil aynı zamanda milyar dolarlık medya bütçelerini yöneten yetkilileri Türkiye’de birleştirmek anlamında da çok önemli. Türkiye ofisi olarak böyle bir sorumluluğu başarıyla karşıladığımız için çok mutluyuz. Hem içerikler hem de katılımcılar bakımından sektöre yön veren konuların konuşulacağı bir etkinlik olacak.” dedi.

İngiltere, İsveç, Norveç, Danimarka, Latin Amerika başta olmak üzere 15’den fazla ülkeden katılımın olacağı zirvenin konu başlıkları arasında şunlar yer alıyor:

- Marka güvenliği

- Reklamda sahtecilik

- Dijital reklamların ölçümlenmesi

- Farklı pazarlarda dijital reklamcılık

- Yaratıcılığın dikkat üzerindeki etkisi

- Yapılan reklam harcamalarından verim alınması

Adcolony Global CEO’su Lars Boilesen’in katılımıyla düzenlenecek etkinlikte, markaların dijital dönüşümü ve dijital reklamcılıkta yatırımlarının karşılığını almak için talep etmesi gerekenler masaya yatırılacak.

Ölçümleme teknolojisi şirketi MOAT’ın Türkiye’de ilk kez konuşmacı olarak katılacağı etkinlikte, OnDevice, Nielsen, Adjust gibi teknoloji partnerlerinin yanı sıra Cannes’da yaratıcılık atölyeleri düzenleyen Mindscapes de konuşmacılar arasında yer alıyor.

"Türkiye için kilometre taşı"

Etkinlik öncesi Adcolony Intellingencehakkında bilgi veren Volkan Biçer, şu bilgileri paylaştı:

“Bu yıl ilk kez Türkiye de düzenlenecek olan bu etkinlik bizimaçımızdan bir kilometre taşı olmuştur. Etkinliğe 100’ün üzerinde yabancı marka temsilcisinin katılıyor olması, önümüzdeki günlerde özellikle global medya bütçe kaynaklarının Türkiye’ye akabilmesinin önünü açan çok önemli bir gelişme olacağına inanıyoruz. Ayrıca gene 100’den fazla Türkiye’den de marka ve ajans üst düzey yöneticisinin katılımı bizi onurlandıracak” dedi

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap