17 °C

MMO Bursa Şubesi’nde “Mühendislik Yaşam Öyküleri”

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Üniversite Sanayi İşbirliği Komisyonu tarafından gerçekleştirilen, meslek büyüklerinin genç meslektaşlarla buluştukları, Mühendislik Yaşam Öyküleri programı devam ediyor.

MMO Bursa Şubesi’nde “Mühendislik Yaşam Öyküleri”

BURSA (DÜNYA) - Makina Mühendisi Ömer Atalay’ın kolaylaştırıcılığını yaptığı Mühendislik Yaşam Öyküleri’nin dördüncü programının konuşmacıları, Makina Mühendisi Savaş Arıkan ve Makina Mühendisi Mehmet Bursa, genç meslektaşları ile deneyimlerini paylaştılar.

Savaş Arıkan, genç meslektaşları ile bir araya gelmekten çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Y kuşağını seviyorum, çünkü kalbim Y kuşağı” dedi. Güncel olmanın önemini belirten Arıkan, mühendislerin güncel olmaları gerekliliğini ifade ederek, “güncel olmak için de bol bol okumak gerekir” dedi. Genç meslektaşlarına sosyalleşmelerini, hobiler edinmelerini, mutlu yaşamaları için çabalamalarını söyleyen Arıkan, “Birisi sizi değiştirmeden, değişin. İnsana değer vermek gerekir, en önemlisi insandır, birlikte çalıştığınız insanlarla empati kurun. Renginizi belli edin, görüşlerinizi çekinmeden söyleyin, her an eğitim altında olun. Mühendisliği büyük bir zevkle tavsiye ediyorum” değerlendirmesini yaptı.

Makina Mühendisi Mehmet Bursa’da deneyimlerini, iş yaşantısından kesitler anlattı.
Bilgiye ulaşmanın kolay olduğunu fakat bilgi ezbere kullanılırsa hep bir adım geriden gelineceğini ifade eden Bursa, başkalarının yaptığını araştırmanın değil, “problem nedir ve çözümü için neye ihtiyaç vardır”ı araştırmanın önemini vurguladı. Bursa, genç meslektaşlarına, “Bizim bu ülkeye borcumuz var, mühendis olarak bu borcumuzu ödememiz gerek” diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap