17 °C

MNG hisseleri için başvuru yaptı

Acun Ilıcalı, MNG Sanal Ürün Pazarlama ve Radyo TV ve Medya Hizmetleri AŞ'nin her birinin sermayesini temsil eden hisselerin yüzde 32'sini almak için Kurul'a başvurdu

MNG hisseleri için başvuru yaptı

ANKARA - Rekabet Kurulunun birleşme ve devralmalara ilişkin duyuruları, Kurumun internet sitesinde yayımlandı. 

MNG Sanal Ürün Pazarlama ve Dış Ticaret AŞ ve MNG Radyo TV ve Medya Hizmetleri AŞ'nin bir kısım hisselerinin, Ali Acun Ilıcalı tarafından devralınmasına ilişkin Rekabet Kuruluna başvuruldu. 

Buna göre, MNG Sanal Ürün Pazarlama ve Dış Ticaret AŞ ve MNG Radyo TV ve Medya Hizmetleri AŞ'nin her birinin sermayesini temsil eden hisselerin yüzde 32'sinin Ali Acun Ilıcalı tarafından devralınması için Kurul'a başvuruldu. 

Güneşevi Enerji Limited Şirketi'nin Sancak Enerji'ye devri konusunda başvuru 

MT Holding AŞ'nin, Taç Yönetim Yatırım Danışmanlık Mücevherat Turizm AŞ'ye hissedar olması için Kurul'a başvuruda bulunulurken, Güneşevi Enerji Limited Şirketi'nin sermayesini temsil eden hisselerin Ferit Kalfaoğlu ve Eksen Mühendislik Test ve Simülasyon Limited Şirketi tarafından Sancak Enerji Hizmetleri AŞ'ye devri konusunda da başvuru yapıldı. 

Ayrıca Trieste S.A.R.L'ın Trieste New Holdco Denizcilik ve Taşımacılık AŞ'deki hisselerinin, RORO Investments Limited tarafından devralınmasına izin verilmesine ilişkin de Kurula başvuruldu. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.