21 °C

MÜSİAD iş dünyasını New York'ta buluşturacak

MÜSİAD, 72. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Haftasında düzenlediği iş zirvesi ile ABD'nin önde gelen finans, medya, teknoloji, inşaat temsilcilerini bir araya getirecek.

MÜSİAD iş dünyasını New York'ta buluşturacak

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), 72. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Haftasında düzenlediği iş zirvesi ile ABD'nin önde gelen finans, medya, teknoloji, inşaat temsilcilerini buluşturacak.

Dernek açıklamasına göre, 20 Eylül’de gerçekleşecek zirvede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams’ın yanı sıra 30’a yakın üst düzey yönetici konuşma yapacak.

Zirveyle New York'un ilk kez Dünya İş Zirvesi'ne (World Business Summit) ev sahipliği yapmış olacağı vurgulanan açıklamada, zirvede dört farklı oturumda yer alacak üst düzey konuşmacıların, MÜSİAD USA'in ev sahipliğinde ve öncülüğünde ağırlanacağı bildirildi.

Açıklamada, " MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan'ın vizyoner çizgisi çerçevesinde MÜSİAD'ın düzenlediği bu zirvede Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de bir konuşma yapacak." yorumunda bulunuldu. 

Birçok ülkeden zirveye katılım sağlanacak

Brooklyn Belediye Başkanı Eric Adams, East West Institute Operasyon Grup Başkanı (COO) William Parker, Orchard Paltform Üst Yöneticisi (CEO) Matt Burton, Westwood Capital'in yönetici ortaklarından Daniel Alpert, ABC Haber sunucusu Kendis Gibson, Beyaz Saray'ın eski Bilişim Üst Yöneticisi (CIO) Carlos Solari, Pepsi Başkan Yardımcılarından Ümran Beba gibi pek çok üst düzey ismin konuşmacı olarak yer alacağı zirvede Manhattan Chamber of Commerce Başkanı Jessica Walker, Forbes'ın en etkin 20 sosyal medya insanından biri olarak tanımladığı Glen Gillmore gibi isimlerin yanı sıra Türkiye ve Amerika dışında Fransa, İtalya, Azerbaycan, Makedonya, Suudi Arabistan gibi farklı ülkelerden konuşmacı ve katılımcılar zirvede yer alacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen MÜSİAD USA Başkanı Mustafa Tuncer, girişimleriyle uzun süreli bir çalışmanın sonucunda New York'ta ilk kez yapılacak zirveye destek olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirterek, "Dünyanın finans ve iş dünyasının kalbi olan New York'ta uluslararası kimliği olan bir iş zirvesi özellikle tüm dünya liderlerinin New York'ta olduğu bir dönemde yapılıyor olması büyük önem taşıyor. Zirve MÜSİAD'ın uluslararası vizyonuyla örtüşen bir yapıya sahip." değerlendirmesinde bulundu.

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap