20 °C

OİB Başkanlığı'na yeniden Sabuncu seçildi

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, birlik başkanlığına yeniden seçildi

OİB Başkanlığı'na yeniden Sabuncu seçildi

BURSA - Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sabuncu, birlik başkanlığına yeniden seçildi.  

Uludağ İhracatçı Birliklerinin (UİB), Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki hizmet binasında gerçekleştirilen OİB Olağan Genel Kurulunda seçimlere tek listeyle gidildi. Sabuncu'nun listesi, seçimlere katılan üyelerin tamamının oyunu alarak güven tazeledi.   

Sabuncu, seçimin ardından yaptığı konuşmada, son 8 yıldır otomotiv endüstrisinin ihracat şampiyonu olduğunu, 2006-2013 yılları arasında toplam 12,7 milyar dolarlık dış ticaret fazlası veren dev bir endüstri olduklarını kaydetti. 

İhracat şampiyonu olan sektöre bu yıl yeni başarılar katacaklarını aktaran Sabuncu, "Bu yıl dış satışlarımızda hedeflerimizin üzerine çıkacağız. Otomotiv endüstrisi olarak 2014'te 1 milyon 100 bin adet araç üretmeyi, bunların 830 bin adetini ihraç etmeyi ve 21,5 milyar dolar da ihracat geliri sağlamayı hedefliyoruz. Bu hedefler çerçevesinde özellikle ihracatta beklentimizin üzerinde bir seyir izliyoruz. İhracatta 2014 yılına iyi başladık ve ilk çeyrekte toplam yüzde 8 artışla 5,5 milyar dolarlık dış satışa imza attık. İhracat başarımız yıl içerisinde aynı şekilde devam ederse hedeflerimizin üzerinde 23 milyar doları bulacak bir dış satışa ulaşmayı ümit ediyoruz" diye konuştu. 

Sabuncu başkanlığındaki yeni yönetim kurulunda, "Ford Otomotiv, Oyak Renault, TOFAŞ, İnci Akü, Beyçelik Gestamp Kalıp ve Otomotiv, Martur Sünger ve Koltuk, Coşkunöz Metal, Farplas Oto Yedek Parça, Pimsa Otomotiv, Canel Otomotiv", denetim kurulunda ise "Bosch Sanayi, Formfleks Yalıtım ve Destek Otomotiv" firmalarının temsilcileri görev aldı.  
 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap