3 °C

Özkural, Brooking Dış Politika Liderlik Konseyi’nde

Merrill Lynch'te 10 yıl çalıştıktan sonra Rusya'nın en büyük ikinci bankası VTB'nin Türkiye CEO'luğunu yürüten Ozan Özkural, Brooking Enstitüsü'nde Dış Politika Liderlik Konseyi'ne kabul edildi.

Özkural, Brooking Dış Politika Liderlik Konseyi’nde

Yatırım bankacısı ve fon yoneticisi Ozan Özkural, dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında yer alan Brookings Enstitüsü Dış Politika Liderlik Konseyi’ne kabul edildi. Özkural, Konseye 45 yaş altında kabul edilen ilk üye oldu. Uluslararası finans piyasalarında uzun zamandır tanınan bir isim olan Ozan Özkural, önemli bir başarıya imza attı. Merrill Lynch’de 10 yıllık çalışmanın ardından 2012 yılında Rusya’nın en büyük ikinci bankası VTB’nin Türkiye CEO’luğunu yürüten Özkural, halen 2014’ün sonunda Suudi Arabistanlı ortağıyla kurduğu Tanto Capital Partners LLP’nin CEO’luk görevini sürdürüyor. Ozan Özkural, dünyanın önde gelen düşünce kuruluşlarından Brookings Enstitüsü’ne kabul edilmekten büyük gurur ve mutluluk duyduğunu söyledi. Enstitünün, yılbaşında gerçekleştirilen toplantısında ‘küresel jeopolitika ve finansman’ konusunda Türkiye hakkında bir konuşma yaptığını kaydeden Özkural, mart ayındaki toplantıya da misafir olarak davet edildiğini, ve bu etkinliği takiben enstitüden üyelik teklifi aldığını bildirdi.

Başkan Yardımcılığı’nı Kemal Derviş yürütüyor

Brookings Enstitüsü Dış Politika Liderlik Konseyi’nde, Carlyle Grubu’nun kurucusu ve CEO’su David Rubenstein, Univision’ın milyarder kurucusu ve CEO’su Haim Saban ve milyarder İsrailli işadamı Poju Zabluzowich gibi önemli isimler yer alıyor. Ozan Özkural, Konseye 45 yaş altında kabul edilen ilk üye oldu. Merkezi ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Brookings Enstitüsü, ülkenin ve aynı zamanda dünyanın önde gelen düşünce kuruluşları arasında tanınıyor. Enstitü, hükümet ve akademik çevrelerde dünyanın dört bir yanından önde gelen uzmanları bir araya getirerek, kamu politikası konularında kapsamlı araştırma, politika önerileri ve analizler sunuyor. Türkiye’de 2001-2002 yıllarında Ekonomiden Sorumlu Devlet Bakanı olarak görev yapan Kemal Derviş, Brookings Enstitüsü Başkan Yardımcısı ve Küresel Ekonomi ve Kalkınma Programı Direktörü olarak görev yapıyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.