18 °C

TÜRSAB'da Ulusoy yeniden başkan

TÜRSAB 22. Olağan Genel Kurulu'nda Ulusoy yeniden başkanlığa seçildi

TÜRSAB'da Ulusoy yeniden başkan

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 22. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan seçimde, Başaran Ulusoy yeniden başkan seçildi. 

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen genel kurulda, başkan ve yönetim kurulu üyelerinin belirleneceği seçimlerde, TÜRSAB Başkanlığı için Başaran Ulusoy, Emin Çakmak ve Firuz Bağlıkaya yarıştı. 

Birliğin mevcut başkanı Ulusoy, "tecrübeye güvenin" sloganıyla, Çakmak "100 milyon turist" ve "100 milyar dolar gelir" vaadiyle, Bağlıkaya ise "değişim" vurgusuyla üyelerden destek istedi. 

Sabah erken saatlerde başlayan oy kullanma işlemi, 17.00'de son buldu.

Sandık başına giden 3 bin 783 üyenin bin 688'inin oyunu alan Ulusoy, yeniden TÜRSAB Başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandı. Seçimde, adaylardan Bağlıkaya bin 14, Çakmak ise bin 60 oy aldı. 

'Bıkmadan, usanmadan hizmet etmeye çalıştım'

Seçimin ardından rakibi Emin Çakmak ile kucaklaşan Ulusoy, üyelere yönelik kısa bir konuşma yaptı. 

"Yaptıklarım, yapacaklarımın teminatıdır" diyen Ulusoy, seçim sürecinde yaşanan tüm olumsuzlukları unutacaklarını söyledi. 

Ulusoy, yükünün artık daha ağır olduğunu dile getirerek, "Türkiye'nin dünyaya açılan turizm penceresini açık tutmaya söz veriyorum. Sizlerle birlikte hiç bıkmadan, usanmadan hizmet etmeye çalıştım. Kızgınlıklar olabilir ama 50 yıldır hizmet eden insana bazı şeyler yakıştırılıyor. Benim Türkiye sevdam var. Ben doğrusunu yaptım. Eğer doğrusunu yapmak suçsa bunu tekrar yaparım" diye konuştu. 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap