15 °C

TÜSİAD'da Erol Bilecik ismi öne çıkıyor

Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendislerinden Index Grubun sahibi Erol Bilecik'in TÜSİAD başkanlığına aday olacağı belirtiliyor.

TÜSİAD'da Erol Bilecik ismi öne çıkıyor

Merakla beklenen TÜSİAD başkanlık görevini Erol Bilecik'in devralması bekleniyor.

Hürriyet'ten Jale Özgentürk'ün edindiği bilgiye göre, Yönetim Kurulu Üyelerinden Erol Bilecik’in 12 Ocak’ta yapılacak genel kurulda yeni bir yönetim kurulu ile başkanlığa aday olmasına karar verildi.

Kulis bilgilerine göre, TÜSİAD Başkan Yardımcıları Ali Koç ve Şükrü Ünlütürk başkan olmak istemedi. TÜSİAD’ın teknoloji sektörüne yakın üyelerinden Index Grubun kurucusu Erol Bilecik başkanlık konusunda ikna edildi. 

Erol Bilecik kimdir?

TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi Erol Bilecik 1962 Antakya doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini yine Antakya’da tamamladı. 1987’de İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olarak Türkiye’nin ilk bilgisayar mühendisleri arasında yer alıyor. 1987’de Alman teknoloji şirketi Nixdorf Computer’de sistem analisti olarak çalışmaya başladı.

2 yıl sonra 3 arkadaşıyla birlikte Index Bilgisayar’ı kurdu. Bilecik, bugün 600 personele ve 8.000’den fazla iş ortağına Index Grubun sahibi. Bilgisayar sektörünün en köklü toplum kuruluşlarından TÜBİSAD Başkanlığı ve İTÜ Mezunlar Konseyi Yönetim Kurulu Başkanlıkları yapan Bilecik, Türkiye Bilişim Vakfı (TBV), 1907 Fenerbahçe Derneği ve Girişimcilik Vakfı’nda (GİRVAK) Yönetim kurulu üyesi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap