18 °C

Al Pacino 'Dönüm Noktası'na geldi

Barry Levinson’ın yönettiği “Dönüm Noktası” , Philip Roth’ın sevilen romanını beyaz perdeye taşıyor. Filmin başrolünde Al Pacino var. Pacino’ya önemli rollerde; Greta Gerwig, Nina Arianda, Dylan Baker, Charles Grodin ve Dan Hedaya eşlik ediyor

Al Pacino 'Dönüm Noktası'na geldi

Barry Levinson’ın yönettiği “Dönüm Noktası” (The Humbling), Philip Roth’ın sevilen romanını beyaz perdeye taşıyor. Filmin başrolünde Al Pacino var. Pacino’ya önemli rollerde; Greta Gerwig, Nina Arianda, Dylan Baker, Charles Grodin ve Dan Hedaya eşlik ediyor. 

“Dönüm Noktası”nda (The Humbling) Al Pacino’nun oynadığı Simon Axler bir anda ve açıklanamaz bir şekilde yeteneğini kaybettikten sonra girdiği bunalım sonucunda intihara meyilli hale gelen ünlü bir sahne oyuncusu. Tekrar gündemdeki yerini alabilmek adına yarı yaşındaki bir kadınla ilişkiye giriyor. Kısa süre sonra, söz konusu ilişki, romantik çiftin geçmişlerindeki insanların yeniden hayatlarına girmeleriyle, karmaşaya dönüşüyor. 

1959 yılında kaleme aldığı, 1969 yılında filme uyarlanmış olan “Goodbye Columbus” ile tanınmış yazarlar arasına giren Philip Roth’un “The Humbling” adlı romanı bugüne kadar yazmış olduğu otuzuncu kitabı ve beyaz perdeye uyarlanan dördüncü romanı. Roman, 50 yıldır hayatta tek yapmayı bildiği şey olan oyunculuğu icra eden ve yaşlanmakta olan bir oyuncuyu konu ediyor. Akademi Ödüllü ve yedi kez Oscar Ödülü’ne aday gösterilmiş olan Al Pacino, Pulitzer Ödüllü yazarın kitabı hakkındaki fikirlerini şöyle paylaşıyor: “Okuyup da filmini yapmak istediğim kitap çok nadirdir. Bu gerçekten de çok sık gerçekleşmeyen bir şeydir. The Humbling bana çok ilginç ve büyüleyici geldi ve kendi hayatıma çok yakın izler taşıyordu. Şu anda yaşamakta ya da o yöne doğru gitmekte olduğum bir şey. Ben inanılmaz bir Philip Roth hayranıyım, o yüzden de bu işi yapmak benim için heyecan vericiydi.”

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap