8 °C

Bach rüzgarı esmeye devam ediyor

Bu yıl ilk kez düzenlenmeye başlanan Bachfest Ankara'nın dördüncü konserinde, Barok dönemin başlıca enstrümanlarından blok flütü sahneye taşıyacak

Bach rüzgarı esmeye devam ediyor

İZMİR - Bu yıl ilk kez düzenlenmeye başlanan Bachfest Ankara, müzikseverleri, Barok dönemin ünlü Alman bestecisi Johann Sebastian Bach'ın eserlerini orijinal tınılarıyla buluşturmaya devam ediyor.  

Açılışını ocak ayında Türkiye'nin tek Barok dönem topluluğu olan İzmir Barok'un eşliğinde dünyaca ünlü soprano Emma Kirkby ve Londra Barok Orkestrası'nın 1'inci kemancısı Ingrid Seifert konseriyle yapan "Bachfest Ankara", bu yıl ki dördüncü konser programında, dinleyicileri Barok dönemin önemli enstrümanlarından blok flütle buluşturacak.  

İsveç'in parlayan yıldızları olarak kabul edilen üç genç müzisyen, blok flüt sanatçısı Kristine West, klavsen sanatçısı Marcus Mohlin ve barok çello sanatçısı Stina Petersson'dan oluşan "Ensemble Flautino"nun sahne alacağı konserde, Bach'ın flüt sonatlarının yanı sıra Vivaldi'den trio, Couperin'den klavsen seçkileri ile Geminiani, Barsanti ve Duphly'den eserler seslendirilecek.

Ankara Resim Heykel Müzesi'nde 27 Haziran Cuma günü 20.00'de başlayacak konserin biletleri, Biletix web sitesinden ve Dost Kitabevlerinden temin edilebilir.

 Klasik festival anlayışından farklı olarak, etkinliklerin yıl geneline yayıldığı Bachfest Ankara, ilerleyen dönemde belirlenecek takvimle çelist Jan Vogler, klavsen sanatçısı Celine Frisch, Rusya'nın tanınmış Bach topluluğu, Bach Consort, Bach projeleriyle tanınan İstanbullu topluluk Alla Turca Kollektif ve Helsinki Barok Orkestrası'nı ağırlayacak. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.