7 °C

Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde

Devlet Tiyatroları, 10-16 Mart tarihleri arasında 15 ilde, 40 temsille tiyatroseverlerle bir araya gelecek

Devlet Tiyatroları Anadolu turnesinde

ANKARA - Devlet Tiyatroları (DT), 10-16 Mart'ta 15 ilde, 40 temsille seyirci karşısına çıkacak. 

DT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, turne süresince Gaziantep, Kahramanmaraş, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Denizli, Ordu, Tokat, Kırıkkale, Çanakkale, Karabük, Bartın, Çaycuma ve Aliağa Ceza İnfaz Kurumları tiyatroyla buluşturulacak. 

Ankara Devlet Tiyatrosu "Para"yla 11-12 Mart'ta, Samsun DT Sahnesi'nde ve 14-15 Mart'ta, Çorum DT Sahnesi'nde; "Nehir" 14-15 Mart'ta, Ordu Kültür Sanat Merkezi DT Sahnesi'nde; "Korkma" 10 Mart'ta İstanbul Tuzla'da, 12 Mart'ta Eski Meclis'te ve 14 Mart'ta Kırıkkale'de tiyatroseverlerle bir araya gelecek. 

İstanbul Devlet Tiyatrosu; "Cimri" 12-13 Mart'ta Elazığ Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesin'de ve 14-16 Mart'ta Malatya Sabancı Kültür Merkezi DT Sahnesi'nde; "Kalpak" 14-15 Mart'ta Denizli Hasan Kasapoğlu Kültür Merkezi DT Sahnesi'nde; "Masallar, İnsanlar, Bir De Türküler" 11-14 Mart'ta Aliağa Ceza İnfaz Kurumları'nda izleyiciyle buluşacak. 

İzmir Devlet Tiyatrosu; "Kahvede Şenlik Var"la 11 Mart'ta Karabük'te, 12 Mart'ta Çaycuma'da, 13 Mart'ta Bartın'da ve 14-15 Mart'ta Zonguldak DT'de Sahnesi'nde;  "Üç Destan"la 12 Mart'ta Çanakkale'de temsil verecek.  

Bursa Devlet Tiyatrosu; "Pgygmalion-Bir Kadın Yarattım" 12-13 Mart'ta Kahramanmaraş Necip Fazıl Kısakürek DT Sahnesi'nde ve 14-15 Mart'ta Gaziantep Onat Kutlar Sahnesi'nde sahne alacak. 

Sivas Devlet Tiyatrosu; "Yunus Emre" ile çocuk oyunu "Çiçek Prenses"i 11 Mart'ta Tokat'ta seyircinin beğenisine sunulacak. 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.