2 °C

Erol Büyükburç hayatını kaybetti

Sanatçı Erol Büyükburç 79 yaşında hayata veda etti. Ünlü sanatçı evinin yatak odasında ölü olarak bulundu.

Erol Büyükburç hayatını kaybetti

Türk pop müziği sanatçısı Erol Büyükburç, evinde ölü bulundu. İhbar üzerine sanatçının Beşiktaş Bebek Yokuşu'ndaki evine giden polis ve sağlık ekipleri, 79 yaşındaki Büyükburç'un hayatını kaybettiğini belirledi. 

Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin sanatçının evindeki incelemeleri sürüyor.

Cenaze Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü

İhbar üzerine sanatçının Beşiktaş Bebek Yokuşu'ndaki evine giden polis ve sağlık ekipleri incelemelerde bulundu. Hayatını kaybettiği belirlenen Büyükburç'un evine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait cenaze aracı geldi.

Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan sanatçının menajeri Osman Nuri Yazıcı, Adli Tıp Kurumu'na götürülmesine gerek duyulmayan cenazenin, Zincirlikuyu Mezarlığı Gasilhanesi'ne kaldırıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Aslında Erol Büyükburç'un iki evi var. Kızıyla da birlikte yaşıyordu. Dün akşam beraberdik. Kızı ve Erol Bey ile yemek yemiştik. Ardından onu evine bıraktık. Sabah da alacaktım. Hatta yarın Bursa'da konserimiz olacaktı. Telefonlara cevap vermeyince içeri girdik ve ölmüş olduğunu anladık."

Sanatçı son provasını dün yaptı

Büyükburç ile çalışan müzisyen Ahmet Pekmezcioğlu da Kadıköy'deki stüdyolarında dün 12.00-18.00 saatleri arasında yarın Bursa'da verecekleri konserin provasını yaptıklarını söyledi. 

Pekmezcioğlu, "Dün gayet iyiydi, hiçbir şeyi yoktu. Hatta o kadar iyiydi ki şarkılarını söylerken oynuyordu. Yarın öğle saatlerinde Bursa'ya konsere gidecektik. Açıkçası çok zor. Allah rahmet eylesin" dedi.

Sanatçı Büyükburç'un provada Dean Martin, Sinatra gibi birçok ünlü isminin söylediği "Sway" başlıklı şarkıyı seslendirdiğini belirten Pekmezcioğlu, şarkıyı Türkiye'de ilk okuyan kişinin Ajda Pekkan olduğunu kaydetti. 

Ahmet Pekmezcioğlu, "Sway" adlı eseri Meksikalı Pablo Beltran Ruiz'in 1953'te bestelediği mambo tarzındaki parça olan "Quien Sera"nın İngilizce versiyonu olduğunu aktardı.

Kılıçdaroğlu'ndan başsağlığı mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türk pop müziği sanatçısı Erol Büyükburç'a rahmet diledi.

Kılıçdaroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Büyükburç'un ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirtti.

Büyükburç'a rahmet dileyen Kılıçdaroğlu, ailesiyle müzik ve sanat dünyasına da başsağlığı temennisinde bulundu.

Kaynak: DHA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.