8 °C

Joan Baez yeniden İstanbul'a geliyor

Folk müzik sanatçısı Joan Baez, 11 yıl aradan sonra 1 Temmuz Çarşamba akşamı Cemil Topuzlu Açık Hava Sahnesi'nde hayranlarıyla buluşacakTamamını oku: http://tr.sputniknews.com/kultur/20150325/1014612467.html#ixzz3VPSqVWUk

Joan Baez yeniden İstanbul'a geliyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen İstanbul Caz Festivali Joan Baez’i konuk edecek. 22.’si, 27 Haziran - 15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival bu yıl da cazın önde gelen isimlerini ve güncel müziğin yıldızlarını İstanbul’da ağırlayacak. 

Joan Baez, Jools Holland, Marcus Miller, Melody Gardot ve Tigran Hamasyan gibi folk, blues ve cazın farklı seslerini ağırlayacak olan 22. İstanbul Caz Festivali,  Fenerbahçe Parkı’ndaki “Parklarda Caz” ve Kadıköy’deki “Gece Gezmesi” etkinlikleriyle Anadolu yakasına da taşınacak.

Caz festivalinin programı, dün akşam Mixo Restaurant & Bar’da düzenlenen basın toplantısıyla duyuruldu. Toplantıya konuşmacı olarak İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Nafiz Karadere ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin katıldı. 

Festival programı ve etkinlikleriyle ilgili bilgi veren İstanbul Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin geçtiğimiz yıl büyük ilgi gören “Parklarda Caz” etkinliğinin bu yıl Anadolu yakasına taşınarak Fenerbahçe Parkı’nda gerçekleştirileceğini açıkladı. Opcin ayrıca festival programındaki genç keşifler, Kuzey Işıkları, Kadıköy’deki “Gece Gezmesi” ile festivale eş zamanlı kulüp etkinlikleriyle daha çok gence ulaşmayı ve festivalin kente daha çok yayılmasını hedeflediklerini belirtti. Konuşmasının ardından program kapsamında İstanbul’a gelecek yıldızlar Jools Holland ve Marcus Miller’dan festival izleyicilerine görüntülü mesaj olduğunu söyleyen Opcin, sanatçıların heyecanlı dileklerini katılımcılarla paylaştı. 
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.