5 °C

One Love Festival'de dünyaca ünlü isimler sahne aldı

Aralarında bugün dünyanın en çok konuşulan müzisyenlerinin de yer aldığı toplam 35 sanatçı, 50 saat süren müzik performansı ile unutulmaz 2 güne imza attı

One Love Festival'de dünyaca ünlü isimler sahne aldı

13-14 Haziran tarihlerinde, Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle Pozitif Live tarafından gerçekleştirilen One Love Festival, 2015 yazını karşıladı.

Aralarında bugün dünyanın en çok konuşulan müzisyenlerinin de yer aldığı toplam 35 sanatçı, 50 saat süren müzik performansı ile unutulmaz 2 güne imza attı. 
Yaklaşık 2 bin kişinin görev aldığı ve 60 dönüme yayılan dev festival, Türkiye’den ve yurt dışından 23 bin kişinin katılımıyla efsaneleşti.

Her yıl olduğu gibi yılın en iyi festival deneyimini sunmak için yola çıkan One Love Festival,  katılımcılarını attıkları her adımda birçok özel ve interaktif aktiviteyle buluşturarak müziğin çok ötesine geçen bir deneyim yaşattı. Futbol heyecanını festivale taşıyan langırt, kıyasıya rekabetin yaşandığı kapak futbolu turnuvaları, grafitti alanı ve stil atölyeleri ile bu yıl ilk kez kullanılan One Love Festival mobil uygulamasının sürprizleri  de yoğun ilgi gördü. 
 
One Love Festival’in son gününde aralarında Tom Odell, Julian Casablancas + The Voidz, Jose Gonzales, Little Dragon, Slow Hands ve Austra’nın da bulunduğu 16 sanatçının 3 ayrı sahnede gerçekleştirdiği performanslar büyük ses getirdi.

Festival 2 gün boyunca sosyal medyanın da hakkında en çok konuşulan ve içerik paylaşılan etkinliklerinden biri olarak tüm Türkiye’ye ulaştı. 
 
13-14 Haziran tarihlerinde, Hayat Bu Kapağın Altında desteğiyle Pozitif Live tarafından Lifepark’ta gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en uzun soluklu şehir festivali olan One Love Festival, on dördüncü kez tarih yazdı. Yarattığı başarı hikayesiyle artık dünya çapında isimlerin tur programlarına giren festival, bu yıl yerli ve yabancı 35 sanatçı ve grubu ağırladı. Love, Union ve Into The Woods sahnelerinde gerçekleşen performansları 23 bin kişi takip etti ve One Love Festival’in insanları bir araya getirmedeki benzersiz gücü bir kez daha kendini gösterdi. Tarihinin anons edildiği ilk günden itibaren büyük heyecan yaratan ve Türkiye’nin geri saydığı  One Love Festival 14’te tam 50 saatlik sahne performansı  gerçekleşti. Festival katılımcıları için tasarlanan birçok interaktif oyun, atölye ve deneyimsel etkinlik, One Love Festival 14’ü bir müzik etkinliğinin çok ötesine taşıdı. 
 
Dünyaca ünlü isimler sahneleri paylaştı

Birbirinden güçlü isimlerin sahne aldığı festivalin son gününde, festivalciler tüm performansları takip etmek için 3 farklı sahne atmosferini yaşadı. Tek bir çatı altında sunduğu bu çeşitlilikle One Love Festival, şimdiden 2015 yazına damgasını vurdu. Love sahnesi Tom Odell, Little Dragon, Austra, Ceylan Ertem, 123 ve Norrda’ya ev sahipliği yaparken, Tom Odell’in sahnede devleştiği “Another Love”, “I Know” ve “Grow Old With Me” gibi hitlere seyirciler de aynı coşkuyla eşlik etti. Festivalcileri Love sahnesinden uğurlayan Little Dragon, “Killing Me”, “Little Man” ve “Only 1” gibi şarkılarını seslendirdi ve seyircinin veda etmek istemediği gruplardan oldu.
 
İsmi açıklandığı günden itibaren festivalin en çok konuşulan gruplarından olan Julian Casablancas + The Voidz, Union sahnesinde akıllardan çıkmayacak görüntüler yarattı. Seyirciden her an büyük ilgi gören Casablancas’ın, performans aralarında yaptığı sohbetlerde Türk müziğine karşı ilgili olduğunu da söyledi. Casablancas liderliğindeki grup, “I’ll Try Anything”, “Bussines Dog”, “Human Sadness” gibi şarkılarını izleyicilerle bir bütün olarak seslendirdi. Union sahnesinin en kalabalık ve unutulmaz performanslarından bir diğeri ise Jose Gonzalez’di. Sanatçı, yumuşak gitar ve vokal üslubu ile beğeni toplarken, milyonların beğenisini kazanan “Heartbeats”i de sahne listesine ekledi. Aynı sahnede The Ringo Jets, Can Güngör ve Barış Demirel de binlerce kişiye müzik ziyafeti verdi. Into The Woods sahnesinde ise Slow Hands, Loulou Players, Cem Salman, Batu Çelik ve Ali Murat Karakuş’un arka arkaya gelen setleri ile müzik ve dans hiç durmadı. Bir açık hava kulübü olarak tasarlanan sahnenin müdavimleri 2 gün boyunca tüm performansları yakından takip etti.
 
One Love Festival 14’le doya doya bir hafta sonu

Biletlerin tükendiği One Love Festival’in ilk gününde Love sahnesinde festival coşkusunu James Blake, Hot Chip, Metronomy, Sattas, Kim Ki O, Palmiyeler ateşlerken, Union sahnesinde Everything Everything, Fink, Sapan, Biz, The Away Days ve Adamlar festivalcilerle buluştu. Into The Woods sahnesinde ise tüm gün dans  Dayko & Jamiryo, Ahmet Şendil, Unus Emre, Deniz Kabu ve Sevil Soylu ile sürdü.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.