28 °C

Üç etkinlikten seçmeler, izleyiciye sunuluyor

Üç etkinlikten seçmeler, izleyiciye sunuluyor

İstanbul Modern Sinema, 2 Nisan Perşembe günü kısa film dünyasından üç büyük festivali bir günde toplayarak Festival O3 başlıklı bir kısa film maratonu hazırladı. 2014’ün en çok konuşulan ödüllü animasyonlarının buluştuğu Ottawa Animasyon Festivali “en iyiler” seçkisiyle maratonun bir ayağını oluştururken, dünyanın en eski kısa film festivali olan Oberhausen Kısa Film Festivali; Çin’den Arjantin’e, belgeselden animasyona, öykülü filmden deneysele uzanan iki renkli programla 2014’ün en iyilerini sunacak. Üçüncü kısa film seçkisi ise bu yıl Oscar yarışına aday olan kısa filmlerin bir araya geldiği Oscar’dan Kısalar. Programın gözdesi ise Mat Kirkby ve James Lucas imzalı, Sally Hawkins’in başrolde olduğu dram “The Phone Call”. 

Ottawa’nın en iyileri 

Ottawa Uluslararası Animasyon Festivali, Kuzey Amerika’nın dalında en büyük festivali olma özelliğine sahip. Her yıl eylül ayında Kanada’nın Ottawa kentinde dünyaca ünlü birçok animasyon film yapımcısının katılımıyla gerçekleşen festivalin resmi yarışmasının kazananları ile seyirci favorilerinden oluşan “Ottawa’nın En İyileri 2014” seçkisi İstanbul Modern Sinema’ya konuk oluyor. 

“Oberhausen Dünya Turunda” 

50 yılı aşkın süredir devam eden ve dünyanın en prestijli kısa film etkinliklerinden Uluslararası Oberhausen Kısa Film Festivali’nin bu yılki “Dünya Turunda” programında yer alan “Uluslararası Yarışma” filmlerinin bulunduğu ve “2014 Almanya Video Müzik Ödülleri”ne aday olan müzik videolarının bir araya getirildiği “MuVi” seçkileri Festival O3 kapsamında izlenebilecek. Roman Polanski ve George Lucas gibi isimlerin ilk filmlerine de evsahipliği yapan festivalin dünya turu programı bu yıl 19 ülke ve İstanbul’un da aralarında bulunduğu 50 büyük şehri dolaşacak. 

Oscar’dan kısalar 

2006 yılından beri Oscar’a aday olan kısa filmleri sinema salonlarında izleyici ile buluşturan “Oscar Adayı Kısa Filmler” programı bu yıl ABD, Kanada ve Avrupa’nın yanı sıra İstanbul Modern Sinema’da izlenebilecek. Seçki, Oscar’a aday “Canlı Çekim” kısa filmlerine yer veriyor

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap