Eker uyardı, 'Bunlar alışkanlık yapar'

Taze Kuru'nun açılışına katılan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, "Özellikle çocuklar, yanlış beslenerek büyüyorlar" dedi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

 

 

ANKARA - Patentli kurutma tekniği ile kurutulmuş ürünleri pazarlamanın en zor olduğu ülkelere bile girmeyi başaran "Taze Kuru", tamamen doğal ve özgün lezzetli ürünlerini içeren ilk mağazasını Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katılımıyla Başkent’te açtı.
Taze sebze ve meyveyi, yılın diğer zamanlarında da kullanabilecek, sağlıklı bir ürün haline dönüştüren Müteşebbis Erinç Yurter ve ekibini tebrik eden Eker, "Meyveleri saklayabilmek, besin değerinden kaybetmeksizin muhafaza etmek, naklini sağlamak, daha çok insana ulaştırabilmek çok önemli bir düşünce. Meyve cipsi projesi hazırlandığını duyduğumda çok sevindim" dedi.

"Çocuklar, yanlış beslenerek büyüyorlar"

Modern zamanda herkesin, medyadaki reklamlardan etkilenerek tüketim alışkanlığı edindiğini ifade eden Eker, "Yağı, tuzu, şekeri yüksek rafine gıdaların tüketimi reklamlar aracılığıyla sürekli tavsiye ediliyor. Bunların çoğu bağımlılık yapar. Özellikle çocuklar, yanlış beslenerek büyüyorlar. Önemli bir beslenme modeli öneren Taze Kuru’da satılan ürünler, doğru ve sağlıklı beslenmeye hizmet edecek. Müteşebbis Erinç Yurter’i tebrik ediyorum. Bu teşebbüsü destekliyor ve hayırlı olmasını temenni ediyorum" diye konuştu.
Ankara Mustafa Kemal Mahallesi'nde ilk Türkiye konsept mağazasını tamamlayan Taze Kuru AŞ'nin İcra Kurulu Başkanı Nazire Erinç Yurter, 5 yıldan beri Kızılcaham'da üretim yaptıklarını ve dünyada bu teknoloji ile üretim yapabilen tek marka olduklarını belirtti. Taze Kuru Gıda AŞ olarak tüm ekiple üstün bir özveri ile çalıştıklarını dile getiren Yurteri, şunları söyledi:
"Hikayemiz Ankara’nın şirin ilçesi Kızılcahamam’da başladı. Ülkemizin lezzetli sebze ve meyvelerini, doğal enerji kaynaklarımızla buluşturan patentli üretimimiz sonucunda birbirinden sağlıklı ve lezzetli ürünlerin çıkmasına vesile olduk. Sağlıklı bu ürünlerin sadece Türkiye’de değil, dünyada da tüketildiğini görünce çok mutlu oluyoruz. Sağlığımızı korumak ve sağlıklı besinler yetiştirmek için bu teşebbüsü çok önemli gördük. Sizlerin desteği olmasaydı bugünlere gelemezdik. Hepinizi Taze Kuru’ya bekliyoruz. Herkese çok teşekkür ediyoruz."