Samsun'da 150 şirket ödüllendirildi

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen 'Üreten Samsun'un Yıldızları' programında Samsun'da en fazla ihracat yapan, vergi veren ve yerli malı belgesiyle üretim yapan 150 şirket ödüllendirildi.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Ercan ÜSLÜ

SAMSUN - Samsun'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımıyla 'Üreten Samsun'un Yıldızları' ödül töreni düzenlendi.

En fazla ihracat yapan, vergi veren ve yerli malı belgesiyle üretim yapan şirketlerin ödüllendirildiği törenin açılış konuşmasını yapan Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, oda bünyesinde ve Samsun'daki kurumlarla ortak yürüttükleri ve hayata geçirdikleri projeleri anlattı.

Murzioğlu, yeni kurulan Gıda OSB'yi, 45 milyon euroya mal olan ve bu yıl sonunda hizmete geçirilecek Lojistik Köyü, Teknopark'ı, Türkiye'nin ilk güdümlü projesi olan Fuar ve Kongre Merkezi'ni, ayrıca Metal Ölçüm ve Akreditasyon Laboratuvarını Samsun'a kazandırmanın mutluluğunu duyduklarını dile getirdi.

Ardından kürsüye çıkan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'nin ve Samsun'un ekonomisine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Samsun-Ankara hızlı tren projesi ve Samsun limanı ile Mersin limanını birbirine bağlayacak olan demiryolu projelerinin önemine vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de bu yılın ilk altı ayında geçen yıla göre ihracatta yüzde 8 artış sağlanırken, Samsun'da bu rakamın yüzde 25 olarak kaydedildiğini ifade ederek, "Yürekler birlikte atarsa sırtımız yere gelmez" dedi.