12 °C

İstanbul’da ulaşımın en kolay olduğu semtler

REIDIN, İstanbul’daki mahallelerin metrobüs duraklarına ve raylı sisteme mesafelerini ölçerek "yürünebilirlik" derecesini analiz etti.

İstanbul’da ulaşımın en kolay olduğu semtler

Satın alınacak bir konutun veya yaşanılan bir evin değerini artıran özelliklerden biri de ulaşım kolaylığı. Gayrimenkul bilgi servisi REIDIN, il-ilçe-mahalle detayında farklı sosyal göstergeleri ele alırken, aynı zamanda “yürünebilirlik skoru” da hazırlıyor.

Satın almayı düşündüğünüz evin, yaşadığınız ilçenin ya da semtin en yakın metrobüs durağına ve raylı sistemler durağına yürünebilirlik skorunu biliyor musunuz?

Gayrimenkul bilgi servisi REIDIN; Türkiye gayrimenkul sektörü ile ilgili kapsamlı ve detaylı gayrimenkul bilgi, analiz ve araştırmaları sunuyor. REIDIN tarafından farklı dönem ve başlıklarla hazırlanan raporların, analizlerin yanı sıra il, ilçe ve mahalle detayında bölge analizlerinde farklı sosyal göstergeler de değerlendirmeye alınıyor.

Emlak yatırımı yapacaklar için son derece kıymetli olan REIDIN sosyal göstergelerini dört temel başlıkta skorlanarak ele alınıyor: Yeşil yaşam skoru, yapı yoğunluğu skoru, eğim skoru ve yürünebilirlik skoru (Metrobüs durağı/Raylı sistemler durağı).

Yürünebilirlik Skoru

REIDIN Yürünebilirlik Skoru, metrobüs durağı ve raylı sistem durağı olmak üzere iki ayrı bölümde ele alınıyor. Metrobüs Durağı, İstanbul’daki mahallelerin metrobüs duraklarına, belirlenen mesafe sınırlarında yürünebilirlik derecesini analiz ediyor.

REIDIN Yürünebilirlik Skoru -Raylı Sistem Durağı ise İstanbul’daki mahallelerin metro, tramvay, teleferik duraklarına belirlenen mesafe sınırlarında yürünebilirlik derecelerini mercek altına alıyor.

İstanbul’un Metrobüs Yürünebilirlik Skoru En Yüksek 10 Semti

İlçe

Mahalle

Skor

Şişli

İzzetpaşa

100

Şişli

Kaptan Paşa

100

Eyüp

Defterdar

100

Kadıköy

Hasanpaşa

97.69

Şişli

H.Rıfat Paşa

97.29

Kadıköy

Fikirtepe

95.24

Güngören

Abdurrahman Nafiz Gürman

93.94

Kağıthane

Talatpaşa

93.44

Beyoğlu

Halıcıoğlu

92.35

Küçükçekmece

Kemalpaşa

91.48

İstanbul’un Raylı Sistemlere Yürünebilirlik Skoru En Yüksek 10 Semti

İlçe

Mahalle

Skor

Beyoğlu

Şahkulu

100

Fatih

Hobyar

100

Kağıthane

Emniyetevleri

100

Fatih

Topkapı

100

Beyoğlu

Evliya Çelebi

100

Beyoğlu

Firuzağa

100

Beyoğlu

Gümüşsuyu

100

Esenler

Namık Kemal

100

Fatih

Mollafenari

100

Fatih

Emin Sinan

100

Kaynak: https://www.zingat.com/

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap