Traktörler Konya'da buluşuyor

6 ülkeden 13 traktör alım heyeti kente gelecek.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

KONYA - Konya Ticaret Odası (KTO) "B2B Tractor" organizasyonuyla 6 ülkeden 13 traktör alım heyetini Konya'ya getiriyor.

KTO Başkanı Selçuk Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, uluslararası iş görüşmeleriyle Konya'nın güçlü olduğu sektörlerdeki ihracat pazarını genişleteceklerini belirtti.
"B2B Tractor" organizasyonuyla dünya traktör sektörünün üretici firmalarının iş görüşmeleri için Konya'ya geleceğini ifade eden Öztürk, 6 ülkeden 13 satın alma heyetinin 04-06 Temmuz tarihlerinde Konya'da olacağını bildirdi.
Düzenlenecek organizasyon ile traktör üretiminde önemli pazar payına sahip Almanya, İtalya İngiltere, Polonya, Pakistan ve Hindistan ile işbirliği imkanları arayacaklarını anlatan Öztürk, şunları kaydetti:
"Tarım makineleri sektöründe dünya çapında önemli sanayi şehri olan Konya, Türkiye'nin traktör ihracatının yüzde 50'sini karşılıyor. 2012 yılında şehrimiz ihracat pazarını genişletmek ve yeni işbirliği imkanları oluşturmak amacıyla çeşitli organizasyonlar düzenliyoruz. Konya, gelişmiş traktör sektörüyle dünya çapında rekabet edebilecek bir şehirdir. Dünyanın önemli traktör üretici firmalarını şehrimizde ağırlayarak iş bağlantıları kurmalarını sağlayacağız."
Öztürk, ilk olarak traktör sektöründe düzenlenecek olan B2B organizasyonunu Konya'nın güçlü olduğu tüm sektörlerde devam ettirmeyi düşündüklerini vurguladı.

 

Bu konularda ilginizi çekebilir