1 °C

Yeni Accent Blue Türkiye yollarında

Accent Blue'nun fiyatı, donanıma göre 33 bin 900 lira ile 39 bin 400 lira arasında değişiyor.

Yeni Accent Blue Türkiye yollarında

İSTANBUL - Hyundai Accent Blue, Hyundai'nin ilk kez uygulamaya başladığı 5 Yıl Üçlü Bakım Paketi ve 33 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla Türkiye'de satışa sunuldu.

Hyundai Assan'ın İzmit Fabrikası'nda üretilen Accent Era modeliyle birlikte satılacak olan Yeni Accent Blue, ilk etapta 109 PS maksimum güç üreten 1.4 litre hacimli benzinli motor seçeneğiyle ithal edilecek. Bu motorla birlikte 5 ileri manuel ve 4 kademeli otomatik şanzıman seçeneklerine sahip olan Yeni Accent Blue'da, Mode ve Prime olmak üzere iki farklı donanım seviyesi arasından seçim yapılabilecek.

Yeni Accent Blue'nun 128 PS gücündeki 1.6 litre dizel motor seçeneği ise yılın ikinci yarısından itibaren sunulmaya başlayacak.

Yeni Accent Blue'nun tanıtım toplantısında konuşan Hyundai Yurtiçi Satış, Pazarlama ve Satış Sonrası Genel Müdürü Ümit Karaarslan, Yeni Accent Blue ile yeni dönemin başladığını belirtti.

Karaarslan, Türkiye'de mevcut Accent Era üretiminin devam edeceğini, Accent Blue'nun Era satışlarını sabote etmeyeceğini, aksine Blue ile birlikte üst segment satışlarından pay alacağını kaydetti.

Bu yıl 7 bin 500 civarında Accent Blue satmayı hedeflediklerini ifade eden Karaarslan, "Bu yıl Accent Era ile Accent Blue'nun toplam satışları 20-22 bin 500 adetler civarında olacaktır. Era ile bu yıl 15 bin adet civarında bir satış hedefimiz vardı" dedi.

Yeni Accent Blue, bu uygulamanın sunulduğu ilk model olmanın yanı sıra 2011 yılında satın alınacak tüm Accent Blue'lardan ilk 3 bakım için yağ değişim ücreti de alınmayacak. Accent Blue'nun fiyatı, donanıma göre 33 bin 900 lira ile 39 bin 400 lira arasında değişiyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.