11 °C

Yeni Peugeot 308, yılın soy çeyreğinde Türkiye'de

Yeni Peugeot 308, 6 farklı donanım seviyesi ile sunuluyor

Yeni Peugeot 308, yılın soy çeyreğinde Türkiye'de

Yeni Peugeot 308, bu yılın son çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulacak.

Peugeot açıklamasına göre, yeni Peugeot 3008 ve 5008 SUV modellerinde de kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunan Yeni Peugeot 308, 2017'nin son çeyreğinde Türkiye pazarına sunulacak.

Yeni Peugeot 308, markanın yeni ön tasarımını yansıtan ve aslan logosuna ev sahipliği yapan dikey konumlu ön ızgara, dinamik tasarımlı motor kaputu ve tüm donanım seviyelerinde sunulan LED gündüz farları ile etkileyici bir dış tasarım sergiliyor.

İç mekanı, yeni grafik efektleriyle 3 boyutlu uydu navigasyona ve tüm fonksiyonlarla kolay erişim sağlayan kapasitif dokunmatik ekrana sahip Peugeot i-Cockpit domine ediyor.

Yeni Peugeot 3008 SUV'da da kullanılan tüm gelişmiş sürücü destek sistemlerini kullanıma sunan yeni Peugeot 308'in motor kaputunun altında performansla yakıt ekonomisini aynı potada eriten yüksek verimlilik seviyesine sahip dizel ve benzinli motorlar görev yapıyor.

Yeni BlueHDi 130 S&S ve BlueHDi 180 S&S dizel motorlar ile kombine edilen yeni 8 kademeli otomatik şanzıman en önemli yenilikler olarak öne çıkarken, Peugeot gerek benzinli gerekse dizel motor seçeneklerinde devreye almış olduğu yeni egzoz gazı arıtma sistemiyle Euro 6.c normunu karşılıyor.

Yeni Peugeot 308 hem hatchback hem de station wagon gövde seçeneğinde dengeli gövde orantılarıyla dikkati çekerken, her biri etkileyici dış tasarımı bünyesinde barındıran Access, Active, Allure, GT Line, GT ve GTi olmak üzere 6 farklı donanım seviyesi ile sunuluyor.

Yeni Peugeot 308 GTi 270 isteğe bağlı olarak manyetik mavi ve inci siyah renklerini harmanlayan çift renk tasarımına da sahip olacak.

Yeni Peugeot 308 ve Peugeot 308 SW, Fransa’daki Sochaux fabrikasında üretiliyor.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.