Tonlarca ceviz ve fıstığa el konuldu

Gaziantep'te yurt dışından sahte belgelerle getirildiği belirlenen 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığına el konuldu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME
GAZİANTEP - Gaziantep'te, yurt dışından sahte belgelerle getirildiği tespit edilen 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığına el konuldu. GAP Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gaziantep Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri, ihbar üzerine Gazikent Belkız Mahallesi'ndeki bir evin deposuna kuru yemiş indirildiği belirlenen bir tıra operasyon düzenledi.

Tır ve depoda yapılan aramada, 7 ton 690 kilogram ceviz içi ve 2 ton Antep fıstığı içi ele geçirildi. El konulan toplam 9 ton 690 kilogram kuru yemişin piyasa değerinin 400 bin lira olduğu kaydedildi. Yurt dışından sahte belgelerle Van üzerinden Gaziantep'e getirildiği öğrenilen kaçak kuru yemişin bayat olduğu, ayrıca kuru yemişte bozulma, kurtlanma ve çürüme tespit edildiği belirtildi. Kaçak kuru yemişin taşındığı tıra el konulduğu, kaçakçılık yaptığı belirlenen G.T, K.N, C.Y, H.Y, ve H.Y. hakkında da Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğu bildirildi.
 

Bu konularda ilginizi çekebilir