ZZTK, bu ay üç ülkede zeytin tanıtacak

ZZTK Başkanı Kadri Gündeş, bu ay 3 ayrı ülkede zeytin ve zeytinyağını tanıtıcaklarını belirtti

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Komitesi (ZZTK) Başkanı Kadri Gündeş, şubat ayında üç ülkede tanıtım yapacaklarını ve bu yılın ilk 6 ayında 6 uluslararası fuara katılacaklarını bildirdi. 

ZZTK Başkanı Kadri Gündeş, yazılı açıklamasında, 8-12 Şubat tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'nin Dubai şehrinde gerçekleştirilecek Gulf Food 2015 fuarına 14 metrekarelik standla katılacaklarını ifade etti.  

Gulf Food'un dünyanın en büyük gıda fuarları arasında yer aldığına işaret eden Gündeş, Orta Doğu firmalarının yanında Kuzey Afrika'dan da pek çok firmanın bu fuara katıldığını aktardı. Gündeş, geçen yıl ilk kez katıldıkları Gulf Food'da ZZTK olarak çok yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını dile getirdi.  

Rusya'nın Moskova şehrinde 9-13 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Prodexpo 2015 fuarında da 11 metrekarelik bir standla yer alacaklarını anlatan Gündeş, şunları kaydetti: 

"Rusya pazarı için en önemli fuar olan Prodexpo 2015 fuarında zeytin ve zeytinyağımızı tanıtmak için heyecanla bekliyoruz. Özellikle Rusya'nın son aylarda Avrupa Birliği'nden alınan ürünlere uyguladığı ambargoya her ne kadar zeytin ve zeytinyağı dahil olmasa da bu durumun sektörümüzün Rusya'ya olan ihracatını olumlu etkileyeceği düşünülüyor. Bu nedenle de anılan fuarda ZZTK olarak elimizden gelen tanıtımı gerçekleştirerek ve bu pazarda sektörümüzün güçlenmesi için destek olmaya çalışacağız." 

Gündeş, şubat ayında ZZTK'nin son durağının 10-12 Şubat tarihleri arasında Türkmenistan'ın Aşkabat şehrinde düzenlenecek Türkmenistan Türk İhraç Ürünleri Fuarı olacağını belirterek, "12 metrekarelik bir standla bu fuara katılacağız. ZZTK'nin yeni belirlediği hedef pazarlar arasında yer alan Türkmenistan'da ilk kez bir fuara katılmanın heyecanını yaşıyoruz" ifadelerini kullandı. 

Kadri Gündeş, 2014 yılında 6 uluslararası gıda fuarında Türk zeytin ve zeytinyağının tanıtımını gerçekleştiren ZZTK'nin 2015 yılının ilk 6 ayında 6 uluslararası fuara katılmaya hazırlandığını vurguladı. 

Etiketler