7 °C

Bin 472 köye baz istasyonu kurulacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, ülke genelinde bin 472 köye baz istasyonu kurulacağını belirterek, "Operatörlerin kurmadığı istasyonları bakanlık olarak biz kuracağız." dedi.

Bin 472 köye baz istasyonu kurulacak

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ardahan'ın Posof ilçesinde belediyeye ait düğün salonunda düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı'na katıldı.

Türkiye'nin her noktasına hizmet sunduklarını ifade eden Arslan, "Her noktada olduğu gibi buralara da hizmet getiriyoruz. 'Posof'un nüfusu az, ne yapacak tüneli' diyenler de oldu. Talep olmayan, ihtiyaç az olan yere, yolu yapacaksın; bu yol ihtiyacı talebi beraberinde getirecek." dedi.

Bölgenin Karadeniz'e bağlanması için ise Ardahan-Artvin arasındaki Sahara tünelinin yapılacağı müjdesini veren Arslan, Sahara'nın bu yıl projesinin bitirileceğini bildirdi.

Hizmetlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'dan destekle yapıldığını anlatan Arslan, şöyle devam etti:

"Bizim GSM operatörlerin özellikle baz istasyonu götüremedikleri için hala telefon çalmayan köylerimiz var. Ciddi bir şekilde daha önce çalışma yaptık. Ama hala şikayetler geliyor. Telefon çekmeyen köylerimiz, yaylalarımız var. O konuda da bakanlık olarak ihaleyi yaptık. Ülkemiz genelinde bin 472 köye baz istasyonu kuracağız. Parasal bedelini söyleyeyim sizde takdir edin, 1.5 milyar lira. Operatörlerin kurmadığı istasyonları bakanlık olarak biz kuracağız. Köylerimizin hizmet görmesi adına bu parayı harcayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.