'Yaşanan olaylar turizmi olumsuz etkiliyor'

TESK Genel Başkanı Palandöken, "Son zamanlarda yaşanan terör olayları toplumun huzurunu, istikrarını ve ekonomiyi bozuyor. Bu olumsuz hava yabancı sermayeyi de turizm rezervasyonlarını da olumsuz etkilemektedir" dedi

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, son dönemde yaşanan terör olaylarının toplumun huzurunu, istikrarını ve ekonomiyi bozmak üzere yapılan "dış mihrakların oyunu" olduğunu belirterek, "Bu olumsuz hava yabancı sermayeyi de turizm rezervasyonlarını da olumsuz etkilemektedir" ifadelerini kullandı. 

Palandöken, yazılı açıklamasında, acil bir şekilde hem ekonomik hem de güvenlik açısından tedbirlerin alınması gerektiğini kaydetti. 

Türkiye'de huzur ve güvenin hakim olduğu dönemlerde her kesimin kazandığını belirten Palandöken, "Siyasi istikrarla beraber ekonomik istikrarını sağlamış bir ülke iken, bir anda inanılmaz olaylar ve terör eylemleri oluyor. Huzurumuzu bozmak isteyenlerin yeni tezgahı bu olaylar ama gözünü kan bürümüş odakların oyununa gelmeyeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. 

Bu konularda ilginizi çekebilir