Kış geldi, yurt dışı turlar ucuzladı!

Farklı ülkeleri gezip görmek, yeni kültürler tanımak isteyen tatilseverler kış kampanyaları çerçevesinde 149 eurodan başlayan rakamlarla yurt dışı turlarını satın alabiliyor

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

ANKARA - Turizm firması satış ve pazarlama müdürü Sarp Özkar, Kurban Bayramı'nın bitmesiyle yurt dışı turlarında sonbahar ve kış promosyonlarının da başladığını anlattı.  

Yerli turistlere yılın bu dönemlerinde, çok uygun fiyatlarla yurt dışına gitme imkanı sunulduğunu belirten Özkar, "Yıl boyunca bir daha rakamlar bu kadar düşmeyecektir" dedi.  

 "Yurt dışına çıkmak isteyenler için kasım-aralık dönemi bir fırsat"

Bugüne kadar hiç yurt dışına çıkmayan ancak gitmek isteyenler için kasım-aralık dönemin bir fırsat olduğunu vurgulayan Özkar, özellikle Avrupa'yı içine alan çok sayıda tur ol söyledi.  

Sezonunda yurt dışı seyahatine çıkanların uçak bileti aldığı rakamlara bu aylarda tur paketi satıldığını bildiren Özkar, "Vatandaşlar dilerlerse 149 eurodan başlayan fiyatlarla 3 gece, 4 günlük bir Bosna Hersek veya Makedonya seyahati gerçekleştirebiliyor. Ayrıca Yunanistan'da Selanik-Kavala turu 179 euro. Avrupa'nın en güzel şehirleri Prag, Roma ve Belgrad da sadece 199 eurodan satılıyor. Paris'e değil tur, uçak bileti bile bulunamayacak bir fiyata 4 günlük turu sadece 269 euroya gidilebiliyor. Bu mevsimde ılıman bir iklime sahip Barcelona'da da 4 gün 249 euroya konaklanabiliyor" diye konuştu. 

Yılbaşı turları geçen yıldan daha ucuz 

Özkar, yılbaşı akşamını da kapsayan turların satışlarının şimdiden başladığını da söyledi. Yeni yıla yurt dışında girmek isteyenler için de değişik seçenekler hazırladıklarını açıklayan Özkar, "Yılbaşı tur paketleri de geçtiğimiz yıllara göre son derece uygun. 269 avrodan başlayan rakamlara satılıyor" ifadesini kullandı. 

Ekonomik imkanların artmasıyla yurt dışına çıkışların ve seyahatlerin de çoğaldığına işaret eden Özkar, yeni kültürler tanımak, yeni yerler görmek isteyenlerin yurt dışı turlarına taleplerinin de fazla olduğunu dile getirdi.  

Sarp Özkar, Türklerin genelikle yurt dışı tatilleri için en fazla Roma'yı tercih ettiğine dikkat çekti. Özkar, ödeme kolaylıkları da sağladıklarına değinerek, "Dileyenler peşin fiyatına 9 aya varan kredi kartı taksit imkanlarıyla ayda 49 liradan başlayan ödemelerle promosyonlu yurt dışı turlarını satın alabiliyor" ifadelerini kullandı. 

Bu konularda ilginizi çekebilir