TAV'dan, "Buluşma Noktası" hizmeti

"Buluşma Noktası" monitörlerinde 40 dakika boyunca yolcunun isim ve soyadı bilgileri yer alacak.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katında konumlandırılan "Buluşma Noktası" monitörleriyle yolcular kendilerini karşılamaya gelenleri kolayca bulabilecek.

TAV açıklamasına göre, TAV Havalimanları Holding iştiraklerinden TAV İstanbul ve TAV Bilişim Hizmetlerinin ortak çalışmasıyla uygulamaya geçirilen "Buluşma Noktası" sistemi, yolcu karşılamayı düzenli ve kolay bir hale getiriyor.

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali geliş katına yerleştirilen monitörler karşılama alanına gelen yolcuları belirlenen iki ayrı buluşma noktasına yönlendiriyor. Belirtilen buluşma noktasına ulaşan yolcular doğru noktada olduklarını yine monitörde isimlerine bakarak teyit edebiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TAV İstanbul Genel Müdürü Kemal Ünlü, Atatürk Havalimanı'nda artan yolcu trafiğine bağlı olarak, yolcu karşılayıcıları ve yolcuyu aramak için yapılan anonslarda büyük bir artış gözlendiğini belirterek, şunları kaydetti:

"TAV İstanbul ve TAV Bilişim'in ortaklaşa tasarladığı sistemle bu süreç ciddi şekilde kolaylaştı. TAV Havalimanları olarak müşteri memnuniyetini artırmak üzere 7/24 çalışıyoruz. TAV Bilişim'in geliştirdiği bu sistem bizim inovatif yaklaşımımızın en güzel örneklerinden birini oluşturuyor. Her gün on binlerce yolcunun geçtiği, Türkiye'nin dünyaya açılan kapısı olan Atatürk Havalimanı'nda uluslararası standartlarda, kaliteli ve güler yüzlü şekilde hizmet veriyoruz."

Terminaldeki danışma noktasının yükünü ve anonsların yoğunluğunu azaltmayı amaçlayan uygulama, şöyle işliyor:

"Yolcularını karşılamak için gelen kişiler, dış hatlar geliş katında yer alan danışmaya yolcularının ismini yazdırarak karşılama ekranında yer almasını sağlıyorlar. Yolcunun isim ve soyadı bilgileri toplam 40 dakika boyunca bilgi ekranlarında yer alıyor. Yolculara ve yakınlarına pratik bir çözüm sunan 'Buluşma Noktası' dijital ekranları öncesinde sadece buluşma noktası ibaresinin yer aldığı alanlardan oluşuyordu. Uygulama sayesinde karşılama bölgesinde oluşan yığılmanın önüne geçilmesi, anons sayısının azalmasıyla da terminal içindeki gürültü seviyesinin düşmesi bekleniyor."

 

Etiketler