'Türk turizmi dünyaya yeniden damga vuracak'

TÜROFED Başkanı Ayık, sıkıntılı bir dönemden geçen Türk turizminin ilerleyen dönemlerde dünyaya yeniden damga vuracağını belirtti.

İHA
YAYINLAMA
GÜNCELLEME

15 - 22 Nisan arasında gerçekleştirilen 'Turizm Haftası' nedeniyle yazılı açıklama yapan TÜROFED Başkanı Osman Ayık, Turizm de vazgeçilmez bir ülke haline gelen Türkiye'nin, önemli bir performansa imzasını atarak, dünyada en fazla turist ağırlayan 6'ncı ülke konumuna geldiğini ifade etti.Ayık ayrıca, sektörün binlerce insana istihdam da sağladığını dile getirdi.

Bunun küçümsenmeyecek bir başarı olduğunu belirten Ayık, "Türkiye eminim ki, ilerleyen dönemde de turizm sektörüne damgasını vurmaya devam edecektir. Bu vesileyle turizm camiamızın ve ülkemizin Turizm Haftası'nı canı gönülden kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Başkan Ayık açıklamanın devamında şu ifadeleri kullandı:

"Yaklaşık 60 farklı sektöre destek veren turizm, ekonomiye sağladığı katkılar nedeniyle de adeta Türkiye için olmazsa olmaz sektörlerden biri haline gelmiştir. Geçtiğimiz sene başlayan ve günümüzde de devam eden sektördeki sıkıntılar, her geçen gün çığ gibi büyümektedir. Bu bilincin aşılanması için her sene kutladığımız Turizm Haftası, ülkemizde de ciddi bir bilincin oluşmasına neden olmuştur. Zorlu bir süreçten geçen Türkiye turizmi, sektörün dinamik yapısı ile bu zorlu süreci en kısa sürede atlatarak, daha da güçlü bir şekilde dünya turizmi içindeki varlığını sürdürmeye devam edecektir."

Bu konularda ilginizi çekebilir