15 °C

TÜROB'dan İran çıkarması

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), İran'ın başkenti Tahran’da düzenlenen Uluslararası Turizm Fuarı'na (TITE 2017) Türkiye standı içerisinde katılım sağlıyor.

TÜROB'dan İran çıkarması

TÜROB açıklamasına göre, birliğin, Türkiye’nin en büyük turizm pazarları arasında yer alan İran’a yönelik tanıtım faaliyetleri sürerken, Tahran’da düzenlenen TITE 2017 Fuarı Türk turizmi için moral kaynağı oldu.

TÜROB, 9 Şubat’a kadar devam edecek olan fuara Kültür ve Turizm Bakanlığı koordinasyonundaki Türkiye standı içerisinde katılım sağlıyor. Fuar öncesinde, Bakanlık desteği ve TÜROB ile Sea Travel organizasyonuyla gerçekleştirilen workshop’a büyük ilgi oluştu.

Etkinliğe İran ve çevre ülkelerden 600’ün üzerinde turizm profesyoneli katıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TÜROB Başkan Yardımcısı ve Fuarlar, Tanıtım ve Pazarlama Komitesi Başkanı Müberra Eresin, 2016 yılında Türkiye’ye gelen İranlı turist sayısının 1 milyon 665 bin olduğunu anımsatarak, söz konusu workshop’un İran ve diğer gelişmekte olan pazarlar için yerinde ve zamanında bir organizasyon olduğunu dile getirdi.

"Gerek coğrafi yakınlık, gerekse kültürel ve sosyal yakınlık sebebiyle ülkemiz, İranlı turistler için cazibesi en yüksek destinasyonlardan biri” ifadesini kullanan Eresin, TÜROB olarak bulundukları süreçte, en hızlı geri dönüş alınabilecek pazarlara öncelik vermeyi kararlaştırdıklarını vurguladı.

İran'ın bu anlamda doğru seçenekler arasında olduğunu kaydeden Eresin,şöyle devam etti: "Pazarın yapısı gereği ve Nevruz Bayramı öncesi istediğimiz verimi alabilmek adına, fuar katılımımızın yanı sıra, öncesinde tüm alıcıları bir araya getirip, ilişki ve iş birliğimizi artırabileceğimiz bir workshop ve gala programı planladık. Bakanlığımız da bu pazara önem veriyor ve desteklerini bizlerden esirgemediler. Workshop ve fuar kapsamında öncelikli hedefimiz destinasyonlarımızı pazarlamak olacak. Bu girişimlerimizin olumlu sonuçlarını İran’ın en büyük bayramı olan Nevruz döneminde alacağımıza inanıyoruz."

Hayallerini anlat Interrail biletini kapHayallerini anlat Interrail biletini kap

 

Turizmde yüzde 15 büyüme bekleniyorTurizmde yüzde 15 büyüme bekleniyor

 

Kaynak: AA

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap