4 ödül birden aldı

Limak ve Çalık ortaklığı ile Kosova'daki genç işsizliğine çözüm sunmayı amaçlayan KEDS Akademi, iş dünyasının prestijli ödülü Stevie İş Ödülleri'nde 4 ödül birden kazandı

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

İSTANBUL - Dünyanın en başarılı kurumlarını ödüllendirmek amacıyla hayata geçirilen ve bu yıl 11’nci kez verilen Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde kazananlar açıklandı. Limak - Çalık Ortaklığı ile Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) ve Boğaziçi Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen KEDS Akademi, Stevie İş Ödülleri 2014'te ödülleri topladı. Avrupa’da yılın sosyal sorumluluk projesi, yılın insan kaynakları projesi, yılın halkla ilişkiler programı ve yılın yöneticisi dallarında toplam üç gümüş ve bir bronz Stevie ödülünün sahibi KEDS oldu.

Stevie İş Ödülleri'ne damgasını vuran KEDS Akademi, Kosovalı gençlere istihdam sağlamak üzere faaliyet gösteriyor. KEDS Akademi, Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde dört ödül kazanmanın yanında Kosova’ya uluslararası ödül getiren ilk program oldu. 

2014 Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde enerji alanında Yılın Yöneticisi dalında gümüş ödüle KEDS İcra Kurulu Üyesi Mesut Serhat Dinç layık bulundu. Yılın İnsan Kaynakları Takımı dalında Gümüş Stevie, Yılın Halkla İlişkiler Programı dalında Gümüş Stevie ve Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı dalında Bronz Stevie Ödülü KEDS’in oldu.

Kosova’nın genç işsizliğine çare oluyor

İşsizlik oranının yüzde 30’a yaklaştığı Kosova ekonomisi için büyük önem taşıyan istihdam sorununu çözmeyi hedefleyen KEDS Akademi; Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS), Kosova Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Priştina Üniversitesi iş birliğiyle Kosova’da eğitim alanında önemli bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçirildi.

Kosova ve Türkiye arasında akademik bilgi alışverişi için bir platform görevi üstlenen proje, Dr. Aylin Löle tarafından geliştirildi. KEDS Akademi, 6 ay sürecek ücretsiz programlarla enerji ve elektrik sektörüne nitelikli eleman kazandırmayı ve Kosova’daki genç işsizliğine çözüm bulmayı hedefliyor. Elektrik mühendisliği öğrencilerini ve teknik liselerde ilgili bölümlerde öğrenim gören öğrencileri, enerji sektöründeki kariyerlerine hazırlamayı amaçlayan proje, 1 Şubat 2014’te başladı ve ilk yılında 50 öğrenciyi mezun etti.

Programı başarıyla tamamlayan Kosovalı gençler, Boğaziçi Üniversitesi sertifikasıyla birlikte Edexcel tarafından da sertifika aldılar. Ardından KEDS’te 6 ay staj yapma imkanının yanı sıra şirkette çalışma şansına da sahip oldular. KEDS Akademi, yeni eğitim döneminde ikinci yılına başlayacak.

Bu konularda ilginizi çekebilir