9 °C

Austrian Post 135 milyon euro kâr etti

Aras Kargo'nun hissedarı olan Austrian Post'un dokuz aylık cirosu 1 milyar 510 milyon euro olarak gerçekleşti.

Austrian Post 135 milyon euro kâr etti

Aras Kargo'nun hissedarı olan Austrian Post 2016 üçüncü çeyrek sonuçlarını açıkladı. Austrian Post’un 2016’nın ilk dokuz ayındaki geliri, 1 milyar 510 milyon euro olarak gerçekleşti.
 
Austrian Post’tan yapılan açıklamaya göre şirketin en büyük iş alanı olan posta iş biriminin yılın ilk üç çeyreğindeki geliri 1 milyar 78 milyon euro oldu. Diğer yandan, online alışverişe yönelik eğilim koli teslimatı segmentinde tüm hızıyla artmaya devam etti. Yoğunlaşan rekabete rağmen, Austrian Post Avusturya’da koli teslimatından elde ettiği gelirini giderek arttırmayı başardı. Koli teslimatı ve lojistik bölümü 2016’nın ilk dokuz ayında yüzde 3,5 oranında gelir büyümesi kaydetmeyi başardı. Ayrıca yılın ilk dokuz aylık bölümünde gerçekleşen nakit akışı ise 158.9 milyon euro olarak hayata geçti.
 
Austrian Post’un 2016 yılı sonu ciro hedefi 2 milyar euro olarak belirlenmiş durumda. Austrian Post’un faiz ve vergi öncesi karı ise 135,5 milyon euro olarak gerçekleşirken, önceki yıla göre istikrarlı yükselişini sürdürdü.
 
Austrian Post CEO'su Georg Poelzl konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“En büyük önceliğimiz, yenilikçi çözümler sunarak ve müşterilerimizin yararına sunulan hizmetleri sürekli olarak genişleterek, Grup karlılığını daha da artırmaktır. Aynı zamanda maliyetleri optimize etmeye ve etkinliği artırmaya yönelik çalışmalarımıza da devam ediyoruz. Dolayısıyla, stabilite ve kararlılık yalnızca 2016 için değil, aynı zamanda 2017 yılı için de esas hedefimizdir. Bu hedef, gelir ve kazançların geliştirilmesi ve aynı zamanda Austrian Post Grubu’nun yatırım ve temettü politikası için geçerlidir.”
 
Austrian Post tarafından işletme faaliyetlerinden elde edilen nakit akışı, sürdürülebilir etkinlik artışları, yapısal tedbirler ve geleceğe yönelik yatırımları finanse etmek amacıyla hedefe yönelik bir şekilde kullanılmaya devam edilecek. Bu noktadan hareketle Şirket, bu yıl sonuna kadar ayrıştırma teknolojileri, lojistik ve müşteri çözümleri üzerinde odaklanarak, yaklaşık 70 milyon euro tutarında işletme yatırımı yapmayı planlıyor.
 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.