19 °C

Ayakkabı kutusu ile 15 milyon lira ciro

Modelsa Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aydoğan, ayakkabı kutusu kullanımının her geçen gün arttığını belirterek, geçen yıl 15 milyon lira ciroya ulaştıklarını bu yıl ise ciroyu yüzde 25 artıracaklarını belirtti

Ayakkabı kutusu ile 15 milyon lira ciro

İSTANBUL - Modelsa Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aydoğan, ayakkabı kutusu kullanımının her geçen gün arttığını belirterek, geçen yıl 15 milyon lira ciroya ulaştıklarını bu yıl ise ciroyu yüzde 25 artıracaklarını belirtti. 

Modelsa Plastik Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Aydoğan yaptığı yazılı açıklamaya göre, şeffaf ayakkabı kutularına son yıllarda büyük bir talep olduğunu ve geçen yıl 15 milyon lira ciro yaptıklarını vurguladı. Bu yılki hedeflerinin en az yüzde 25 büyüyerek 19 milyon lira ciroya ulaşmak olduğunu dile getiren Aydoğan, şunları kaydetti: 

“Türkiye’deki hane sayısı yaklaşık 20 milyon. Her haneye 10 adet ayakkabı kutu alındığını bile düşünürsek 200 milyon adet gibi bir pazar yapıyor. Tabi ki insanların bu ürünü tanıması zaman alıyor, alacaktır da. Hala bu üründen haberdar olmayan birçok insan var. Fakat son yıllarda giderek talep gören bir ürün oldu.” 

Karton ayakkabı kutuları mikrop saçıyor

Abdullah Aydoğan, yıllardan beri evlerde ayakkabı saklamak için kullanılan karton kutuların ayakkabı için sağlıklı bir ortam oluşturmadığını ve ömrünü azalttığını ileri sürdü. Karton kutunun nemi tuttuğu için ayakkabıya zarar verdiğini ve mantar oluşmasına sebebiyet vererek koku yaptığını iddia eden Aydoğan, şeffaf plastik ayakkabı kutularının bulundurduğu hava kanalları sayesinde ayakkabının hava almasını sağlayarak daha uzun ömürlü bir kullanım sağladığını ifade etti.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap