13 °C

Bayer Türkiye’den 557 milyon euroluk ciro

Bayer, 2016 yılında Türkiye'de 557 milyon euro satış geliri elde etti.

Bayer Türkiye’den 557 milyon euroluk ciro

Bayer'in Türkiye CEO'su Hubert Braun, şirketin geçen yıl Türkiye'de elde ettiği satış gelirinin 557 milyon euro olduğunu açıkladı.

Şirketin bir önceki yıla oranla çift haneli rakamlarda büyüme kaydettiğini belirten Bayer Türkiye CEO'su Hubert Braun, 2017 yılı için de iyimser olduklarını söyledi.

Bayer dünyasında ilk 20 ülke arasında yer alan Türkiye'nin stratejik bir pozisyona sahip olduğunu vurgulayan Braun, "Henüz karşılanmamış tıbbi ve tarımsal ihtiyaçlara yönelik inovatif ürün ve çözümlerimizle Türkiye’de büyümemizi sürdüreceğiz"dedi.

Bugüne kadar Türkiye'de gerçekleştirdiği yatırımların toplam değeri 200 milyon euroyu aşan Bayer, Güneydoğu Avrupa, Orta Doğu, Orta Asya ve Afrika Bölgesi'ndeki bazı faaliyetleri için de Türkiye'yi bölgesel üs olarak kullanıyor. İki üretim tesisi, bir geliştirme merkezi ve dokuz bölge ofisiyle faaliyet göstern Bayer Türk'ün 2016 yılsonu itibariyle 1331 çalışanı bulunuyor. Bayer, Türkiye’den 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Küresel ciro yaklaşık 46,8 milyar euro’ya ulaştı

Bayer’in küresel cirosu ise 2016 yılında yüzde 1,5 artarak 46,8 milyar euro düzeyine ulaştı. Özel giderler öncesi FVAÖK (faiz, vergi ve amortisman öncesi kâr) ise yüzde 10,2 artarak 11,3 milyar euro oldu. Bayer’in 2016 yılındaki Ar-Ge harcamaları bir önceki yıla oranla yüzde 9,2 artarak 4,7 milyar euro’yu aştı.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.