21 °C

Dell, PowerEdge sunucu portföyünü tanıttı

Yeni portföy, sektörde 1,8-inç flaş ve 3,5-inç SATA disk sürücüleri birlikte kullanan ilk karma depolama sunucuları da içeriyor

Dell, PowerEdge sunucu portföyünü tanıttı

İSTANBUL - Dell, dünya genelindeki müşterilerinin genişleyen uygulama yelpazesini ve iş yükü gereksinimlerini hedefleyip, altyapılarını optimize etmelerine yardımcı olmak üzere tasarlanan,  gelişmiş ve yönetimi kolay PowerEdge sunucu portföyünü tanıttı.

Dell EMEA, Türkiye-Afrika Kurumsal Ürünler Bölgesel Pazarlama Müdürü Tunç Erkan, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede, "Müşterilerimiz bundan birkaç yıl önce var olmayan, yeni baskı ve zorluklarla karşı karşıya. Teknolojinin gelişim ve karmaşıklaşma hızı kesinlikle artıyor ve pek çok BT organizasyonu, iş ortamlarında daha fazla karışıklığa neden olmamakla, yeni ve heyecan verici yöntemlerle teknolojinin yaygınlaştırılması arasında doğru dengeyi yakalamaya çalışıyor. PowerEdge sunucu portföyümüzdeki üç temel prensip olan; uygulama performansını arttırma, herhangi bir ortamdaki iş yüklerine destek verme ve sistem yönetimini kolaylaştırma üzerine odaklanan müşteriler, geleneksel ve yeni BT modellerini birleştirerek, son yeniliklere adapte olmaya, yeni uygulamaları desteklemeye ve bunları optimize etmeye hazır hale gelecekler" dedi.

Yeni nesil PowerEdge sunucu portföyü 

Yeni nesil Dell PowerEdge sunucuların duyurulan ilk modelleri, en son Intel® Xeon® E5-2600 v3 işlemcilere sahip PowerEdge R730xd, R730, R630 raf tipi, T630 tower ve M630 blade sunucuları içeriyor. Yeni PowerEdge sunucular, en zorlu uygulamalar ve ortamlar için operasyonel verimlilik ve esneklikte farklı ölçekte artışlar sağlıyor.
 
Dell aynı zamanda, PowerEdge sunucular için geliştirdiği yeni “Doğrudan Bağlı Depolama (DAS)” ürünlerini de tanıttı. Yeni Dell Storage MD1400 ve MD1420 depolama ürünleri, önceki nesil ile karşılaştırıldığında uygun fiyata depolama esnekliği, iki katına çıkan bant genişliği ve daha yüksek performans sağlarken, “Kendinden Kriptolu Sürücüler (SED)” sayesinde, veri güvenliğini garanti altına alıyor. Ek olarak, sunucu ile depolama şasisi arasında kesintisiz veri yönetimi sağlıyor. 

Dell OpenManage sistem yönetim portföyü'nün sağladığı diğer avantajlar:

Her yerden erişilebilen gelişmiş sunucu yönetimi: Dell, endüstride bir ilk olan Yakın Alan İletişim (NFC) teknolojisini kullanarak, sunucu envanteri toplamak için ihtiyaç duyduğu zamanı %84'e varan oranda azaltan, “iDRAC Quick Sync'i” sunuyor. Bu yeni özellik, sunucuda dokunmatik olarak etkinleştirildiğinde, sunucu durum bilgisini ve temel sunucu kurulumunu OpenManage Mobile destekli akıllı bir mobil cihaz üzerinden iletiyor.  OpenManage Mobile aynı zamanda yöneticilerin mobil cihazları aracılığıyla dünyanın her yerinden istedikleri zaman ortamlarına erişip yönetebilmelerine olanak sağlıyor.

• Yeni otomasyon becerileri: Yöneticiler, Sunucu Yapılandırma Profili'nin kurulması, profile erişilmesi, profilin kaydedilmesi veya merkezi bir havuzdan yazılım güncelleştirilmesi gibi temassız yönetim otomasyonu özellikleri sayesinde, zamandan kazanarak, verimliliği arttırabilecekler. Dell'in “Temassız Yönetimi” ve otomatik güncelleştirmeleri bu tip güncelleme sürelerini yüzde 92'ye varan oranda kısaltıyor. 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap