8 °C

Deniz Kuşu rotayı İzmir’e çevirdi

Karayoluyla 4-4,5 saat süren Bursa-İzmir arasını 1 saat 15 dakikada geçilmesini sağlayacak deniz uçağı nisan ayı ortalarında ilk seferine çıkacak

Deniz Kuşu rotayı İzmir’e çevirdi

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından geçen yıl nisan ayında Bursa ile İstanbul arasında karşılıklı başlatılan "deniz uçağı" seferlerinin ağı genişletiliyor. Yoğun ilgi gören seferlerin, Bursa-İzmir güzergahında da gerçekleştirilmesi için başlatılan çalışmalarda son aşamaya gelindi. 

İzmir Limanı'nda deniz uçağı iskelesi ile ilgili hazırlıkların tamamlandığı bilgisini veren Fidansoy, "Bursa-İstanbul arasındaki uçuşlarda yüzde 100'e yakın bir doluluk oranı yakaladık. Bu güzergahta deniz uçağına ilgi her geçen gün artıyor. Yaz aylarının yaklaşmasıyla özellikle İzmir'e uçuş yapılması için yoğun talepler vardı. Bununla ilgili izinlerimizi aldık ve İzmir Limanı'ndaki çalışmalarımızı da tamamlandık. Nisan ayının ortalarında Bursa-İzmir seferlerini başlatıyoruz" ifadesini kullandı. 

Bursa-İzmir arası 1 saat 15 dakika 

Karayoluyla 4-4,5 saat süren Bursa-İzmir arasının deniz uçağıyla artık 1 saat 15 dakikada katedilebileceğini belirten Fidansoy, başlangıçta İzmir uçuşlarını günde karşılıklı iki sefer olarak planladıklarına değindi. 

Talebe göre özellikle cuma ve pazar günleri yoğunluk olacağından sefer sayılarını artırabileceklerini aktaran Fidansoy, şunları kaydetti: 

Sırada Bodrum var

"Daha sonra da Bodrum'a uçmak için çalışmaları başlatacağız. Bodrum ile ilgili izin süreci devam ediyor. Yine İstanbul-Bandırma arası uçuşlar için de iskele ile ilgili izin alma sürecini başlattık. Yine Karadeniz'e uçuşlar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Kısacası deniz uçağı yakın zamanda Marmara Bölgesi'nin yanı sıra Ege ve Karadeniz semalarında da kendini gösterecek." 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.