17 °C

Er Yatırım, ilk oteli Four Points by Sheraton için İzmir'i seçti

Er Yatırım, ilk oteli olan Four Points by Sheraton İzmir'i bu yılın eylül ayında hizmete açtı.

Er Yatırım, ilk oteli Four Points by Sheraton için İzmir'i seçti

Er Şirketler Grubu'nun turizm alanına yatırım yapma kararı doğrultusunda 2005'te kurduğu Er Yatırım, ilk oteli olan Four Points by Sheraton İzmir'i bu yılın eylül ayında devreye aldı. Er Yatırım'ın arazi geliştirme ve yatırım çalışmalarına 2013'te başladığını dile getiren Four Points by Sheraton Otel Müdürü Bülent Süzer, "Markalı şehir içi otel yatırımcısı olmayı ve uluslararası fon değerine sahip bir gayrimenkul portföyü oluşturmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda 300 milyon dolarlık bir yatırımla 10 yılda 20 otel yapma kararı aldık" dedi.

Uluslararası büyük otel markalarıyla görüşmeler yaparak, 2014'te Starwood Grubu'yla anlaştıklarını belirten Bülent Süzer, böylece Four Points by Sheraton markasının franchise hakkını aldıklarını belirtti. Yaptıkları iş birliği ile 2015 yılında otel yatırımlarına başladıklarını anlatan Süzer, "Bu yılın eylül ayında faaliyete geçirdiğimiz Four Points by Sheraton İzmir, açılan ilk otelimiz oldu. Yine aynı marka altında 2018'de İstanbul Kağıthane ve Kocaeli Gebze'de, 2019'da da İstanbul Kartal, Eminönü ve Ataşehir'de otel projeleri planlıyoruz" dedi. 300 milyon dolara mal olacak yatırımlar ile yaklaşık bin kişiyi istihdam edeceklerini aktaran Süzer, "Bu otel yatırımları ile istihdamın yanı sıra, inşaattan tekstile, porselenden cam eşyaya, gıdadan temizliğe kadar 50'nin üzerinde sektör için iş hacmi oluşturacağız" dedi.

İzmir'in sürekli büyümesi ve gelişmesi nedeniyle yeni yatırımcıların gözdesi olduğuna dikkat çeken Süzer, "İzmir'e gelen yabancı turist sayısı bu yıl, 2016'ya oranla yüzde 13.9 arttı. Dünyada, bünyesinde bulunduğumuz Marriott-Starwood markasının uyguladığı sadakat programına dahil olan 100 milyon kişi bulunuyor. Otelimizin açılışı bu 100 milyon kişiye mail ile duyuruldu. Bu potansiyelin İzmir'e çekilmesi önem taşıyor" diye konuştu.

Otel için 20 milyon liralık yatırım yaptı

Otel için 20 milyon dolarlık yatırım yaptıklarını vurgulayan Süzer, "Hizmete başladığımız 1 Eylül'den bu yana her şey planladığımız doğrultuda ilerliyor. Özellikle son teknoloji ile donatılmış olan toplantı salonlarımız büyük firmalar tarafından çok tercih ediliyor. İzmir'de yapılan ulusal ve uluslararası organizasyonlar otelcilik sektörüne büyük katkı sağlıyor. Bunların 12 aya yayılması lazım. İzmir'de bulunan üniversitelerin turizm fakülteleri ile iş birliği içerisindeyiz. Gençlerimizin kariyerlerine yön vermeleri aşamasında her zaman yanlarında olmak istiyoruz. 2017'yi veriml bir şekilde kapatıp 2018'de daha iyi olmayı amaçlıyoruz. Önümüzdeki yıl doluluk oranlarımızı minimum yüzde 60 olarak hedefliyoruz" dedi.

Hedef kitlelerinin İzmir'e iş ve gezi seyahatleri için kısa süreli gelenler olduğunu söyleyen Bülent Süzer, "Ayrıca İzmir'de gerçekleşen fuarlara ve kongrelere katılan ziyaretçilerin konaklama ihtiyaçlarını karşılayıp sürekli hale getirmeyi amaçlıyoruz. İzmir'in ticaret merkezi Bayraklı'da konumlandık. Yüksek teknoloji ve konfora sahip, bir iş seyahatinde ihtiyaç duyulacak her şey düşünülerek tasarlanmış bir iş oteliyiz" dedi. Otelin Mistral Towers projesinin içinde yer aldığını aktaran Süzer, "Yer aldığımız yapı, çok sayıda gurme restoran, alışveriş merkezi, rezidanslar ve ofisler ile ihtiyaç duyulabilecek her şeyin bulunabileceği bir yer. Otelimizde toplam 110 balkonlu oda, beş toplantı salonu, birer restoran, bar ve yazlık bahçe bulunuyor. Suit ve standart odaların yanı sıra engelliler için özel odalar hazırlandı. 7/24 açık olacak bir fitness salonumuz da bulunuyor" diye konuştu.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap