10 °C

IDC'den Koç Topluluğu'na 13 ödül

International Data Corporation (IDC) tarafından düzenlenen "IDC Türkiye Dijital Dönüşüm Ödülleri"nde Koç Topluluğu 26 kategoride 13 ödül aldı.

IDC'den Koç Topluluğu'na 13 ödül

International Data Corporation Türkiye ofisi tarafından ilk defa verilen Dijital Dönüşüm Ödülleri bu yıl Microsoft Türkiye Ofisi’nde dördüncü kez gerçekleşen "IDC Directions 2019" etkinliğinde sahiplerini buldu.

Sektörün önde gelen isimlerinden oluşan 50 kişilik Danışma Kurulu değerlendirmesi ile ödül alacak kurum ve projeler belirlenirken, verilen 26 ana ödülün 13’üne hayata geçirdikleri fark yaratan projeler ile Koç Topluluğu Şirketleri lâyık görüldü. Büyük ödül olarak gösterilen "Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Lideri" ödülünün sahibi ise Koç Holding olurken, ödülü Koç Dijital Dönüşüm Lideri Dr. Murad Ardaç aldı.

2016 yılında Koç Topluluğu genelinde başlattıkları Dijital Dönüşüm Programı’nın stratejik öncelikleri arasında yer aldığına dikkat çeken Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, "Hızla değişen dijital teknolojiler bir yandan fırsatlar getirirken, diğer yandan bu değişimi yönetemeyen şirketler için ciddi tehdit oluşturuyor. Bugüne kadar sağlanan başarı, önümüzdeki dönemde de başarıyı garantilemiyor. Bu çerçevede 2016 yılında Koç Topluluğu’nda Dijital Dönüşüm Programı’nı başlattık. Amacımız teknolojinin getirdiği imkânları en iyi şekilde değerlendirerek, şirketlerimizin rekabetçi gücünü arttırmak, onları daha verimli, hızlı ve esnek yapılara dönüştürmek ve gelişmiş analitik imkânları kullanarak, veriye dayalı karar verme ve iş yapma disiplinini kültürümüzün vazgeçilmez unsuru haline getirmek. Dolayısıyla esas önceliğimiz aslında bir kültürel dönüşüm gerçekleştirmek! Kültürel dönüşüm dediğimiz zaman teknoloji bunun boyutlarından sadece biri. İşte bu sebeple, konuyu bütünsel bir yaklaşımla; başta insan olmak üzere iş modelimiz, organizasyonel yapımız ve iş süreçlerimizle ele alıyoruz. Bu çalışmaların alanında saygın ve öncü bir kurum tarafından, sektörün önde gelen değerli isimlerinden oluşan bir Danışma Kurulu’nun değerlendirmesi sonucunda ödülle taçlandırılmasından gurur duyduk" diye konuştu.

IDC Türkiye Ülke Direktörü Nevin Çizmecioğulları, "Türkiye’nin Dijital Dönüşüm Lideri" seçilen Koç Holding’in başarısını şu sözlerle kutladı: "Teknoloji ve müşteri deneyiminde yenilikçilik bayrağını daima ön sıralarda taşıyan Koç Holding’i ve topluluğun değerli yöneticilerini, Türk ekonomisinin dijitalleşmesine yaptığı katkılar nedeniyle IDC Türkiye adına içtenlikle kutlarım. Koç Topluluğu’nun ülke genelindeki vizyoner ve başarılı yaklaşımının yanı sıra sektörlerinde uzman, doğru yetkinliklerde ve küresel düzeyde yarışabilecek nitelikteki değerlerinden ülkemiz adına gurur duyuyoruz.Koç Holding, dijital dönüşüm yolculuğuna en erken başlayan kurumlarımız arasında yer alıyor. Stratejik öncelik çerçevesinde CDO’ları zamanında atamak gibi dijitalleşme yolunda birçok ilk’te imzasının olması Koç Holding’in ‘Dijital Dönüşüm Lideri" seçilmesindeki haklı başarısının birer kanıtıdır. IDC Türkiye adına kendilerini tekrar kutlar, başarılarının diğer kurumlarımızın yöneticilerine de ilham kaynağı olmasını dilerim."

Ödüle layık görülen Koç Topluluğu şirketleri

DX Leader
1-Koç Holding: Koç Topluluğu Dijital Dönüşüm Programı, Dr. Murad Ardaç
2-Yapı Kredi: Yapı Kredi Mobil, Gülter Bedel
3-Ford Otosan: Ford Otosan Dijital Dönüşüm Programı, Hayriye Karadeniz
Omni Experience Inovator
3-Otokoç Otomotiv: LASTICK (Kış Lastiği Kiralama)
Information Visionary
1-Demir Export: Madencilikte Büyük Veri ve IoT
1-Yapı Kredi: Finansal Dokümanların Analitik İşlenmesi
2-Tofaş: Fiat Yol Arkadaşım
3-Ford Otosan: Sanayide IoT Platformu
Operating Model Master
1-Ford Otosan: Dijital Fabrika
3-Yapı Kredi: YapıKredi WhatsApp
Talent Accelarator
1-Yapı Kredi: YapıKredi API Platformu
2-Setur: İşgücü Optimizasyonu & Performans Yönetimi
3-Ford Otosan: İnsan Kaynakları Analitiği ve Çalışan Bağlılığı

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap