25 °C

Kale Çelik Kapı'dan tasarım yarışması

Kale Çelik Kapı, yeni kapılarını 'hikâyeye açılan kapılar kapı tasarım yarışması' ile üniversite öğrencilerine tasarlatacak.

Kale Çelik Kapı'dan tasarım yarışması

Çelik kapı üreticisi Kale Çelik Kapı'nın yeni yaratıcı fikirleri desteklemek ve sektöre ilgi duyan yetenekli öğrencileri ödüllendirmek amacıyla düzenlediği 'Hikâyeye Açılan Kapılar Kapı Tasarım Yarışması' başvuruları devam ediyor.

Üniversitelerin mimarlık, iç mimarlık ve endüstriyel tasarım bölümlerinde okuyan tüm öğrencilere açık olan yarışmanın başvurularında, katılımcılardan günlük yaşam alanlarında kullanılabilecek özgün ve üretilebilir kapı tasarımlarını hikâyeleriyle birlikte sunmaları bekleniyor.

En iyi 5 tasarım ödüllendirilecek

Hikâyesi veya esin kaynağı ile birlikte ortaya konulan kapı tasarımlarından 5'inin ödüllendirileceği yarışma, katılımcıları sektörle buluşturmayı da hedefliyor. Jürinin kararı sonucunda yarışmanın birincisi 12 bin lira, ikincisi 8 bin lira, üçüncüsü 5 bin liralık ödülün sahibi olurken; iki öğrenci de 2 bin 500 liralık mansiyon ödülü kazanacak. Ödül kazanan öğrencilerin tasarımları Kale Çelik Kapı markası ile üretilecek.

Projeleri güçlü isimlerden oluşan jüri değerlendirilecek

Son gönderim tarihi 30 Eylül 2017 yarışmada projeler, Kale Kilit Yönetim Kurulu'nun yanısıra Edim Mimarlık Kurucusu Fatoş Çaşkurlu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü öğretim üyeleri Doç Dr. Ahmet Zeki Turan ve Doç. Dr. Meltem Özkaraman Şen ile İTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi Dr. H. Ozan Avcı'dan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap