13 °C

Kelebek 6 ayda yüzde 80 büyüdü

Kelebek, bu yıl sonuna kadar mobilya mağazası sayısını 100'e, mutfak mağazası sayısını ise 60'a çıkarmayı hedefliyor

Kelebek 6 ayda yüzde 80 büyüdü

İSTANBUL - Kelebek Mobilya, 80 yıllık kalitesini, peş peşe açtığı yeni mağazalarıyla tüm yurda taşıyor. Kelebek, Tekirdağ'dan Van'a kadar yurdun dört bir yanında kurduğu mağazalarla, 6 ayda yakaladığı yüzde 80 büyüme oranıyla en hızlı büyüyen mobilya ve mutfak markası oldu.

Kelebek; bu yıl yeni mağazacılık konseptiyle gerçekleştirdiği açılışlarla hızlı bir gelişmeye imza attı. Geçtiğimiz nisan ayında 45 açılış gerçekleştirerek bayileşme sürecini hızlandıran Kelebek; 2014 yılı büyüme hedefi yüzde 70 olmasına karşın, ilk 6 ayda yüzde 80 büyüyerek bu rakamın üzerine çıkmayı başardı. Toplu mağaza açılışların ardından, halen Türkiye'nin birçok bölgesinde bayileşme sürecini aralıksız sürdüren Kelebek'in yeni mobilya ve mutfak mağazaları birer birer hizmete açılmaya devam ediyor.

Bu yıl hedefimiz 160 mağazaya ulaşmak

10-11 Haziran tarihlerinde Sapanca'da önde gelen bayileri ile bir araya gelen Kebebek Mobilya ve Mutfak Satış Direktörü Ali Serdar Sorfük; Kelebek'in 6 ayda gerçekleştirdiği çalışmalarla Türkiye'nin en hızlı büyüyen mobilya ve mutfak markası olduğunu vurgularken, "Türk mobilya sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan bir kuruluş olarak, açtığımız her mağazanın, hem markamıza, hem de bulunduğumuz bölgeye ve ülke ekonomisine katkı sağladığına inanıyoruz. Yalnızca yurt içinde değil, aynı zamanda yurt dışında da önemli çalışmalarda bulunuyoruz. Bugün Türkiye'de toplam 121 mağaza ile faaliyet gösteren bir marka olarak; bu yıl sonuna kadar mobilya mağazası sayısını 100'e, mutfak mağazası sayısını ise 60'a çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.

Yıllardır farklı beğeniler için ürettiği oturma grupları, yemek odaları, yatak odaları ve genç odaları ve mutfak modelleri ile her yaştan kullanıcının beğenisini kazanan Kelebek; çok özel tasarımlara sahip tüm serilerini, Türkiye'deki mağazalarının yanı sıra, dünyanın seçkin şehirlerindeki showroom'larında tüketicilerin beğenisine sunuyor.

 

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.