7 °C

Koç Holding'e 'Stevie'den iki ödül

Koç Holding, "Uluslararası Stevie Ödülleri"nde "KPI Takip ve İnsan Kaynakları Süreç İyileştirme Projesi" ile "Yılın Şirketi" ödülünü aldı

Koç Holding'e 'Stevie'den iki ödül

İSTANBUL -  Koç Holding, "Uluslararası Stevie Ödülleri"nde "KPI Takip ve İnsan Kaynakları Süreç İyileştirme Projesi" ile "Yılın Şirketi" ödülünü alırken, Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörlüğü de "Yılın İnsan Kaynakları Departmanı" ödülüne değer bulundu. 

Koç Holding açıklamasına göre, "KPI Takip ve İnsan Kaynakları Süreç İyileştirme Projesi", Koç Holding'in gelecekteki insan kaynakları yönetim yaklaşımını ve altyapısını oluşturuyor.

Proje kapsamında devreye alınan online e-metrik sistemi ile, Koç Topluluğu'nun insan kaynakları ile ilgili kritik performans göstergeleri takip ediliyor. Proje ile aynı zamanda, insan kaynakları süreçlerinin etkinliği global göstergelerle ölçülerek, dünyanın ve Avrupa'nın önde gelen şirketleriyle karşılaştırılıyor.

Diğer yandan, projeyle tespit edilen başarılı uygulamalar tüm Koç Topluluğu şirketlerine yaygınlaştırılıyor.  

Proje ile insan kaynakları alanında Koç Topluluğu'nun vizyonuna hizmet edecek birçok çalışma başladı.

Şirket içi ve Koç Topluluğu genelinde rotasyonun yaygınlaştırılması, yeni mezun çalışanlara yönelik uygulamaların geliştirilmesi,  "Esnek Yan Fayda Projesi", İK profesyonelleri yetiştiren "İnsan Kaynakları Akademisi"nin kurulması bu projelerden bazılarını oluşturuyor.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.