16 °C

Metro'da 'ortaklık' görüşmeleri sürüyor

Metro Holding, Metro Turizm'de halka arz veya yabancı ortaklık için görüşmelerin gizlilik içerisinde yürütülmeye devam ettiğini bildirildi.

 Metro'da 'ortaklık' görüşmeleri sürüyor

Metro Ticari ve Mali Yatırımlar Holding, hisse satışı konusunda bugün basına yansıyan haberler üzerine açıklama yaptı. KAP'a yapılan bilgilendirmede, daha önce duyurulan halka arz veya yabancı ortaklık üzerine görüşmelerin gizlilik içerisinde yürütülmeye devam ettiği bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi:

“Yüzde 100 bağlı ortaklığımız olan Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret A.Ş. paylarının halka arz işlemlerine başlandığı hususu daha önce kamuoyuyla paylaşılmıştı. Bağlı ortaklığımız hakkında halka arz, yabancı ortaklık olmak üzere her türlü tasarruf ihtimalleri şirketimiz ve yatırımcılarımız için en uygun seçimi yapmak üzere değerlendirilmektedir. Konu ile ilgili Sn. Galip Öztürk'ün açıklamaları bu değerlendirmelerin basına tezahürüdür. Şirketimizin bahse konu girişimleri çerçevesinde her türlü görüşmeleri gizlilik içerisinde yürütmekte olduğunu, kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”

Bloomberg'in geçtiği habere göre; Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk hisse satışı için Avrupalı bir fonla görüştüklerini ve görüşmelerin Mart ayı içerisinde sonuçlanabileceğini söyledi.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.