27 °C

Otokar kalitesini OHSAS 18001 Belgesi ile tescilledi

Otokar, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni almaya hak kazandı.

Otokar kalitesini OHSAS 18001 Belgesi ile tescilledi

Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, üretim süreçlerindeki önemli bileşenlerinden iş sağlığı ve güvenliği konusundaki kalitesini, hak kazandığı OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi ile tescilledi. 

Gerekli şartları yerine getiren Otokar'ın gerçekleştirilen denetlemeler sonrasında, OHSAS standardına uygun çalıştığı, akredite kuruluş tarafından onaylandı. 

Otokar, standartlarını yükselterek çalışma koşullarını düzenlerken iş sağlığı ve güvenliği yönetimini sürdürülebilir kılmak için OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi kapsamında İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasında yer alan Planlama, Uygulama ve İşletme, Kontrol ve Yönetimin Gözden Geçirmesi, başlıkları altındaki şartlarını başarıyla yerine getirerek belgeyi almaya hak kazandı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Otokar İnsan Kaynakları Müdürü Berent Ergin, şunları kaydetti: 

"OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi'ni alarak ulusal arenada artık daha güçlüyüz. Otokar olarak İş Sağlığı ve Güvenliği Politikasında faaliyetlerini yürütürken çalışanlarımızı en önemli değerimiz olarak görüyoruz. Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için gerekli tedbirleri almayı prensip edindik. İş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tüm çalışmalarımızı da bu politika ile uyumlu bir şekilde yürütüyoruz." 

Açıklamada verilen bilgilere göre, OHSAS 18001, iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili yasal mevzuatın ışığı altında, kuruluştaki söz konusu riskleri ortadan kaldırarak veya en aza indirerek, kalite ve çevre standartlarıyla uyumlu uluslararası bir standartta sağlıklı, güvenli bir çalışma ortamı oluşturarak sürdürülebilirliğini yönetir. 

OHSAS 18001, hem kuruluşların iş sağlığı ve güvenliğiyle ilgili yasal mevzuata uyumlu olduğunu gösterirken hem de iş ortamının sürekli iyileştirilmesi sayesinde iş yerindeki üretkenliği ve verimi artırmaktadır. OHSAS 18001, kuruluşların ürün ve hizmetlerinin güvenliğinden çok çalışanın sağlığına ve işin güvenliğine yönelik bir standarttır. 

Kaynak: AA