22 °C

Sahibinden satılık şirketler

Onur Güra ve Mert Yalkın’ın kurduğu platform, Türkiye genelinde ortak arayan yüzlerce şirketi, yatırım arayışında olanlarla buluşturuyor

Sahibinden satılık şirketler

cingi.jpg

Kimi büyümek istiyor, kimi askere gidecek, kimi ise yalnızlıktan… Türkiye genelinde yüzlerce şirket ortak arıyor. www.yenibiryatirim. com isimli platform, bu arayışta doğru yatırımcılarla buluşmakta büyük sıkıntı yaşayan KOBİ’lerin buluşma noktası oldu. Şirketlere danışmanlık hizmeti veren Onur Güra ve teknoloji alanında çalışmaları bulunan Mert Yalkın’ın kurduğu www.yenibiryatirim. com’da her sektörde ortak arayan şirket var. 

Üye sayısı 5 bini aştı 

Mert Yalkın, "Yenibiryatirim.com, Ocak 2014’de şirketler ve yatırımcılarla buluştu. Sitedeki ilan sayısı kısa sürede 500’e çıktı. 5 binin üzerinde üyeye sahip şirketler ve projesi olan kişiler yatırımcı bulmakta büyük bir sıkıntı yaşıyor. Özellikle Anadolu’daki küçük şirketlerin bu konuda emlakçılarla çalışmaktan başka bir alternatifi yoktu. Bu nedenle de doğru yatırımcılarla buluşamıyorlardı. Büyük yatırım şirketleri ile çalışacak kadar paraları da yok. Yenibiryatirim.com bu açıdan büyük bir ihtiyaca cevap verdi” açıklamasını yapıyor. 
Para faize değil işe yatırılıyor 

Sitede gıdadan, tarıma, havacılıktan, eğitime her sektörden ortak arayan şirketin olduğuna dikkat çeken Yalkın, “Şirket ve proje sahiplerinin ihtiyaç duydukları kaynaklara ulaşmalarını, hisse satışı ve ortaklık gerçekleştirmelerine aracı olarak yatırım yapma sürecini hızlandırmak ve kolaylaştırmayı hedefl iyoruz. Artık faize ya da başka yatırım argümanlarına para yatırmak yerine işe para yatırma daha revaçta" diyor. Yalkın, önümüzdeki günlerde projesi olan ama parası olmayan üniversite öğrencilerine yönelik de yatırımcılarla buluşma sağlayacak bir platformu hayata geçireceklerini anlatıyor.

Paranız varsa uçarak büyüyün

Büyük yatırım yapmak isteyenler için uçma zamanı! Havayolu şirketlerine uçuş eğitimi almış donanımlı pilotlar yetiştiren bir uçuş okulu partner arıyor. Şirketin aradığı yatırım tutarı 10 milyon euro. Şirket büyüme hedefi ile partner aradığını belirtiyor. Değerlendirmek isteyenlere...

Meyve bahçesine yatırım yapın

Lüleburgaz ilçesinde bulunan Hasad Tarım Ürünleri Gıda Sanayi de ortak arıyor. 2007’de 3 milyon TL sermaye ile faaliyete geçen şirket 303 bin metrekarelik arazide faaliyet gösteriyor. Bu alanda 45 bin adet elma ve 1.350 adet armut ağacı mevcut. Şirket 3 milyon TL sermayesi olan yatırımcılarla eşit ortaklık için masaya oturmak istiyor.

NBB sıçrama yapmak için arayışta

Kadınların yakından tanıdığı aksesuar mağazası NBB de ortak arayan şirketlerden. 1990 yılında kurulan NBB’nin kendine ait 9 mağazası bulunuyor. Mağazalarının dışında ise Boyner, Gratis, Toys Shop ve Migros gibi perakende ağlarında da corner’lar ile yer alıyor. Takı, aksesuar, çanta, ayakkabı ve lisanslı ürünler ürete NBB özellikle İstanbul’da yüksek bir marka bilinirliğine sahip. Şirket önümüzdeki 5 yılı sıçrama yılı ilan etmiş durumda. 2018 yılı ciro hedefi 28 milyon TL. Bu hedef için aradığı yatırım tutarı ise 2 milyon TL.

Çocuk bezi firması sağlık nedeniyle satılık

İstanbul’da faaliyet gösteren bir çocuk bezi fabrikası sahibinin sağlığı nedeniyle satışa çıkarılmış durumda. Üretimin halen devam ettiği belirtilen fabrikanın günlük üretim kapasitesi 10 bin adet. Fabrikada 750 bin TL hammadde, 1.250.000 TL’de üretim teçhizatı bulunuyor. 1 milyon TL işletme sermayesi gerektiğine dikkat çekilen ilanla şirketle ilgilenenlerin cebine 3 milyon TL koyarak masaya oturmaları gerekiyor.

Çağrı merkezine ne dersiniz?

Her sektörde olduğu gibi son dönemde büyümesi ile dikkat çeken çağrı merkezi alanında da fırsatlar var. Samsun’da faaliyet gösteren bir çağrı merkezi büyümek için projesi ve sermayesi olan yatırımcılar arıyor. Yıldır çeşitli projelerin outbound satışını gerçekleştiren şirket ortaklık şartlarını proje ve yatırım miktarına göre esnek tutuyor. Paranız varsa uçarak büyüyün 

2 milyon TL param var, iş arıyorum 

Yenibiryatirim.com’da “param var iş arıyorum” ilanları da hatırı sayılır miktarda. Bir yatırımcı 2 milyon TL parası olduğunu ve perakende, internet, sağlık, gıda gibi birçok sektörde yatırıma hazır olduğunu belirtiyor. Diğer bir yatırımcı da 50 bin TL’si olduğunu belirterek yatırım yapacak sıradışı proje aradığını duyuruyor. 

“Askere gideceğim; satıyorum” 

Esenboğa Havalimanı’nda 30 ila 15 metrekare büyüklüğe sahip 2 adet tobacco shop mağazası bulunan yatırımcı askere gideceği için yatırımcı arıyor. İlanda mağazaların TAV Yatırım’dan kiralandığına dikkat çekiliyor. Satılık şirketler içinde küçük yatırımcılara da hitap eden seçenekler var. Antalya’da 2008 yılında faaliyete geçen bir halı yıkama fabrikası 15 bin TL’ye satışa çıkarılmış. Şirketin satış gerekçesi de sahibi tarafından “Tek başımayım” olarak gösterilmiş.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap