Schindler, eğitim merkezine müzik stüdyosu kurdu

Schindler, sosyal ortamı güçlendirmek ve çalışanların keyifli vakit geçirmesini sağlamak için profesyonel müzik stüdyosunu Türkiye'de bir ilk olan eğitim merkezine kurdu.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Asansör ve yürüyen merdiven tedarikçisi Schindler Group, müziğin gücünü de kullanmaya karar vererek profesyonel bir müzik stüdyosunu eğitim merkezine kurdu.

Donanımı tamamen profesyonel düzeyde olan müzik stüdyosunu kendisini müzik alanında geliştirmek, iyi vakit geçirmek ve sosyalleşmek isteyen her çalışan kullanabiliyor. Yapılan stüdyo çalışmalarında çalışanlar yaratıcılık konusunda sınır tanımayarak, kendilerini her gün daha da geliştiriyorlar.

Merkezde yılda ortalama bin 400 - bin 600 kişiye asansör montaj metotlarından uygulamalı pratik eğitimlere, bakım uygulamalarına, yürüyen merdiven eğitimlerine kadar sektörün ihtiyacı olan farklı konularında eğitimler veriliyor.

Eğitim merkezinde öncelikle sektöre yönelik teorik ve pratik eğitimler alıyor, daha sonrasında ise bölümüne göre daha detaylı oryantasyon programına tabi tutuluyor. Her sene başında tüm şirket ile teknik eğitim planı paylaşılıyor. Schindler bünyesinde yetişmiş deneyimli eğitmenler tarafından iş sürecinde gerekli olacak her türlü teknik eğitim almayan ve eğitiminden başarılı bir şekilde geçemeyen hiçbir personel sahaya çıkamıyor.

Güvenlik bilinci aşılanıyor

Schindler Türkeli Asansör Genel Müdürü Zafer Kabadayı inşaat sektörünün hacmini arttırarak yükseldiğini, asansörün de bunun en önemli elementlerinden olduğu için, kaliteli montaj ve bakım beklentisi yüksek bir sektör halini aldığını hatırlatarak, "Kalifiye eleman bulmak zor olduğu için eğitim merkezinin varlığı giderek daha da önem kazanmakta. Burada eğitim almayan kimse sahaya çıkamıyor. Eğitim sürecinden başarıyla çıkan herkes, sektörde çalışacak hale geliyor. Tehlikeli bir iş kolunda görev yaptığı için adaylara öncelikle güvenlik bilincinin aşılanması gerekiyor" dedi.

Mesleki Yeterlilik Belgesi zorunluluğu 

Asansör sektöründe çalışacak ve çalışmakta olan montaj ve bakım personelinin Mesleki Yeterlilik Belgesine sahip olması gerektiğini söyleyen Kabadayı, bu süreç için bir platform oluşturduklarını, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği'nin (TMMOB) platformunu kullanarak Mesleki Yeterlilik Kurumu-MYK tarafından onaylanan ve İstanbul'daki ilk akredite olan kurum oldukları bilgisini verdi.

Kurumlarla iş birliği yapılıyor

Teknik liselerle iş birliği yapılıp, öğrencilere şirkette staj sağlanıyor, teknik eğitimler verilerek iş güçlerine katılmaları sağlanıyor. İstanbul İtfaiyesi, meslek okulları ve meslek okulları öğretmenleri, TSE çalışanları eğitim verilenler arasında yer alıyor. Montaj eğitimleri, satış, mühendislik akademisi, kişisel gelişim eğitimleri, güvenlik eğitimleri gibi tüm eğitimlerde gerek müşterilerine gerekse ilgili kurum ve kuruluşlara yönelik eğitimlere her zaman açık olunuyor.

Schindler Türkeli, eğitimlerin kapsamını genişletmeyi, eğitim programlarının içeriklerini geliştirmeyi ve sektöre yön verecek nesiller yetiştirmeyi hedefliyor.

Bu konularda ilginizi çekebilir