Şok'un halka arzında beklenenden fazla ilgi

Yıldız Holding Mali İşler Başkanı Tercan Şok marketin halka arzına ilişkin yabancı yatırımcılara sunulan 415 milyon dolarlık bölüme olan taleplerin tamamen karşılandığını ve yurt içi yatırımcılardan da beklenenin üzerinde ilgi geldiğini ifade etti.

YAYINLAMA
GÜNCELLEME

Garanti Yatırım'ın konsorsiyum lideri ve Yapı Kredi Yatırım'ın eş lider olduğu Şok Marketler'in paylarının halka arzında, dün başlayan talep toplama süreci bugün devam ediyor.

Pay başına talep toplama fiyat aralığı 12-14,40 lira düzeyinde belirlenen halka arz sonrası Şok Marketler'in halka açıklık oranının yüzde 37,8 olması bekleniyor.

Halka arzdan 2,6 milyar lira ila 3,1 milyar lira arasında kaynak sağlanması amaçlanıyor. Nihai talep toplama sonrasında netleşecek tahsisatların ise yüzde 15'inin yurt içi ve yüzde 85'inin yurt dışı olması hedefleniyor.

Yıldız Holding Mali İşler Başkanı Mustafa Tercan, Şok Marketler'in halka arzıyla alakalı yaptığı açıklamasında, "Şok Marketler'in halka arzında yabancı yatırımcılara sunulan 415 milyon dolarlık bölüme olan talepler tamamen karşılandı. Halka arzımız, yurt içi yatırımcılardan da beklenenin üzerinde ilgi görüyor" değerlendirmesinde bulundu.

Bu konularda ilginizi çekebilir