28 °C

Sütaş'a 'Uluslararası Stevie Ödülü'

Sütaş, Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde Gümüş Stevie ödülü aldı

Sütaş'a 'Uluslararası Stevie Ödülü'

 BURSA (DÜNYA) - Sütaş, eğitim faaliyetleriyle Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde “Avrupa’da Yılın Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programı” kategorisinde Gümüş Stevie ödülüne layık görüldü.

Dünyanın en başarılı kurumlarının değerlendirildiği yarışmaya 60’dan fazla ülkeden 3 bin 500’ü aşkın katılım oldu. Ödül töreni 10 Ekim’de Paris’te düzenlenecek.

Süt ve süt ürünlerinin lider markalarından Sütaş, uluslararası yarışmada “Ottan Sofraya” bütünleşik iş modeli çerçevesinde gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleriyle öne çıktı. Sütaş’ın eğitim çalışmaları, ineklerin yediği ottan sofralara ulaşan süt ürünlerine uzanan süt değer zincirinin en önemli parçasını oluşturuyor.

Sütaş’ın, Uludağ ve Aksaray üniversiteleri ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğinde yürüttüğü, herkese açık ücretsiz uygulamalı hayvancılık eğitimleri, 1998 yılından bu yana devam ediyor. Eğitimlerden bugüne kadar 16 binin üzerinde üretici ve öğrenci yararlandı, 26 binden fazla girişimci süt hayvancılığı konusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti aldı.

Sütaş, eğitimde özel sektör-üniversite işbirliği konusunda bir ilk olan faaliyetleri ile geçtiğimiz yıl UNDP’nin (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) yürüttüğü Mesleki Eğitim çalışmasında örnek olarak seçilmiş ve 2014 Dünya Sütçülük İnovasyon yarışmasında da En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi ödülünü almıştı.

 

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap