23 °C

Teknosa hem kârını hem cirosunu artırdı

Teknosa, ilk çeyrekteki olumlu sonuçlarını yılın ikinci çeyreğinde de sürdürdü. İkinci çeyrekte 842 milyon TL ciroya ulaşan şirketin kârı 8 milyon TL oldu.

Teknosa hem kârını hem cirosunu artırdı

Teknosa ikinci çeyreğinde 842 milyon TL'lik ciroya ulaşırken, 8 milyon TL de kâr elde etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, geçen yılın aynı dönemine göre mağazalarda yüzde 14,3'lük büyüme sağlayarak 2017'deki başarılı finansal sonuçlarını devam ettiren Teknosa, online kanalı teknosa.com'da performansını artırdı. Şirket, geçen yılın ikinci çeyreğine göre online kanalda yüzde 25'e yakın büyüme kaydetti.

Teknosa, FAVÖK (Faiz, Amortisman ve Vergi Öncesi Kâr) rakamlarında da ilk çeyreğe göre 1 puanlık artış sağlayarak yüzde 4'den yüzde 5'e çıkardı.

'İlk yarı kârı 9 milyon liraya ulaştı'

Açıklamada konuya ilişkin görüşlerine yer verilen Teknosa Genel Müdürü Bülent Gürcan, perakende sektörü için genelde durgun geçen ilk 3 ay içinde yükselen bir grafik, başarılı ve pozitif finansal sonuçlar açıkladıklarını anımsatarak, şu ifadeleri kullandı:

"İkinci çeyrek içerisinde özel günlerin yarattığı hareketlilik ve farklılaşan hizmetlerimizle aynı mağaza satışlarında hedeflediğimiz artışı yakaladık ve kârlılığımızı katladık. Öncülük ettiğimiz çoklu kanal modelinde derinleşmeye devam ediyoruz. İlk yarı toplam ciromuz 1 milyar 531 milyon TL olarak gerçekleşti. Kârlılık ise 9 milyon TL'ye ulaştı. Hedefimiz, yılın diğer yarısında sektörün üzerinde büyüyerek pozitif değer yaratmayı sürdürmek."

Kaynak: AA

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.