30 °C

TürkTraktör, 4 yeni ürünüyle BurTarım'da

Traktör alanında Türkiye ihracatının yüzde 91'ini gerçekleştiren TürkTraktör, BurTarım 2016'da 4 yeni ürünüyle görücüye çıktı.

TürkTraktör, 4 yeni ürünüyle BurTarım'da

ZEHRA ORUÇ

BURSA- TürkTraktör'ün yüzde 25'inin halka açık olduğunu hatırlatan TürkTraktör Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İrfan Özdemir, iç piyasada New Holland ve Case IH olmak üzere iki markayla, yurtdışında ise bunlara ilaveten CNHI markası ile yer aldıklarını ifade etti.

Bu yıl 14'üncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı'nda 4 yeni ürünü ilk kez görücüye çıkaracaklarını aktaran Özdemir, "Bu yıl da elimiz boş gelmedik. Fuarda iki standımız var. Biri Türkiye'de en çok tercih edilen marka olan New Holland standımız. Lider markamızın standı 2 bin 380 metrekareyle fuarın en büyük standı. İçinde 48 beygirden 380 beygire kadar traktörler sergilenecek. O traktörler içinde 2 tanesi ilk defa ulusal anlamda burada sergilenecek. Bunlardan birisi T4 dediğimiz geliştirilmiş 4 silindirli, 32 ileri ve 16 geri şanzumanı olan bahçe traktörü; diğeri de 6 silindirli T7 HD serisi olan büyük çiftçil traktörü. 1.200 metrekarelik Case IH standımızda ise ailenin en yeni üyesi olan Farmall C Serisi’ni de ilk kez burada tanıtıyoruz” dedi. Özdemir, TürkTraktör olarak son 9 yılda Bursa’daki pazar paylarının yüzde 50’nin üzerinde gerçekleştiğinin de bilgisini verdi.

İhracatın yüzde 25’i Kuzey Amerika ve Kanada’ya

İrfan Özdemir, Ankara ve Sakarya'daki fabrikalarda üretilen traktörleri, 5 kıtada 130 ülkeye ihraç ettiklerini ifade ederek, "İhracatımızın yüzde 25'i Kuzey Amerika ve Kanada. Türkiye ihracatının yüzde 91'ini TürkTraktör olarak biz yapıyoruz" dedi. Geçen yılın türkiye'de traktör satışlarında rekor kırıldığını anımsatan Özdemir, bu yılı ise şu sözlerle değerlendirdi: "İlk çeyrek hızlı başladı. Pazar yüzde 34 büyüdü. İkinci çeyrekte yavaşlama başladı. Üçüncü çeyrekte ise yağışların azalması nedeniyle hububat verimlerinde yüzde 15 seviyesinde düşüş oldu ve Temmuz sonu itibari ile trakstör satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7.4 üzerinde gerçekleşti. Sektör talepleri iyiye gidiyor. Tüm olumsuzluklara rağmen sektör, dolayısıyla da TürkTraktör büyüyor." Özdemir, 120'si Ar-Ge'de olmak üzere toplamda 3 bin 600 kişi istihdam ettiklerinin de bilgisini verdi.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap