22 °C

'Ucuz et' raflardaki yerini aldı

BİM, ESK'dan tedarik edilen etlerin satışına tüm mağazalarda başlandığını açıkladı. BİM İcra Kurulu Üyesi Aykaç, şirketin söz konusu satıştan kâr etmeyeceğini söyledi.

'Ucuz et' raflardaki yerini aldı

Et ve Süt Kurumu'nun (ESK), dün 'ucuz et' satışının yapılacağı marketleri ilan etmesinin ardından, bugün satışlara başlandı. ESK, et satışı yapacak şirketlerin A101 ve BİM olduğunu duyurmuştu.

Konuya ilişkin açıklama yapan BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, "ESK ile yapılan sözleşme gereğince, Kurum'dan tedarik edilen karkas etler tedarikçi firmalarımız tarafından kuşbaşı ve kıyma haline getirilerek beş yüz gramlık ambalajlarda hazırlanmış ve bugün itibariyle yurt genelindeki tüm mağazalarımızda satışına başlanmıştır" dedi.

Proje kapsamında yapılan satışlardan BİM'in kâr elde etmeyeceğini bildiren Aykaç, "Kıyma KDV dahil kilosu 29 TL'den, kuşbaşı et ise KDV dahil kilosu 31 TL'den tedarikçilerden satın alınacak ve yine aynı fiyatlarla satılacaktır" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız.
Giriş Yap
  • Ahmet Altın Madem zarar edecekseniz niye ihaleye girdiniz? Değerli etleri( kontrafile,bonfile,antrikot ve biftekleri ne yapacaksınız? Bu sayede müşteri ağınızı beşe katlayacağını biliyor musunuz?

  • ufuk dogan ...devam Örneğin Bunlar Anadolu'daki bir ilde 3 -5 liraya bir yer kiralayıp 2-3 eleman ile tüm parayı o ilçeden İstanbul merkeze aktarıyor sonra o ilçeye hiç bir yatırım yapmıyor, çivi bile çakmıyor. Halbuki o ilçenin esnafı orada yaşıyor orada ev alıyor orada yiyor içiyor tamamen oraya yatırım yapıyor ve oranın kalkınmasına yardımcı oluyor çoru çocuğu ile. Bu BİM ve A101 oraları fakirleştiriyor, bunu makro ekonomik açıdan düşünmek gerekli. Küçük esnaf nasıl rekabet etsin bunlarla? Bu arada ben ne bir bakkal ne de bir büfe ne de küçük bir esnafım. Şimdi de hayvan yetiştiricliğini bitirecekler, kasapları bitirecekler. Ülkeyi bitirir bu gidişat uzun dönemde, sosyal dengeyi sarsar ve bittabi ki sosyal adaletide. Allah acısın vatanın haline ve küçük esnafın haline.

  • Murat BİLGİÇ Bu gün gittim bim ve a101 e sordum yoktu. Yani neymiş raftaki yerini almamış. Ne zaman gelecek diyorum. Kem küm diyorlar. Sanırım 1 haftayı bulur bu organizasyon işi rafta diyince olmuyor. Saygılar