9 °C

Unilever'den çevreci genç girişimcilere ödül

Unilever, sürdürülebilirlik odaklı çalışan genç girişimcileri ödüllendiriyor.

Unilever'den çevreci genç girişimcilere ödül

Sürdürülebilir Yaşam Planı'nın 6. yılını geride bırakan Unilever, dünyanın dört bir yanında sürdürülebilir girişimler üzerinde çalışan, yenilikçi bir çözüm, ürün ve hizmet geliştiren 35 yaş altı gençleri desteklemek amacıyla 'Unilever Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimciler Ödülleri' yarışmasını bu yıl 4. kez düzenliyor.

Unilever'in Cambridge Üniversitesi Sürdürülebilir Liderlik Enstitüsü ile yaptığı ortaklık ve Ashoka ile gerçekleştirdiği iş birliğiyle düzenlenen global yarışmada, 18-35 yaş arası gençlerin yenilikçi ve ölçeklendirilebilir teknolojileri veya girişimleri ödüllendiriliyor.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri'nden esinlenilerek belirlenen kategorilerde yarışacak olan genç girişimciler, daha iyi gelecek hedefiyle geliştirdikleri iş fikirlerini 30 Haziran Cuma günü saat 21:59'a kadar iletebilecekler.

Bu yılın başvuruları 'Tarladan Sofraya', 'Kadınlara Yönelik Fırsatlar', 'Atık' ve 'Su' temasıyla 4 ana kategoriden oluşuyor.

Toplamda 200 bin euro finansman ve özel mentorluk desteği

Başvuruları 30 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek olan yarışmanın finalistleri, Ekim ayında kamuoyuna duyurulacak.

Yarışmayı kazanan 7 genç girişimciye, toplamda 200 bin euroyu aşan finansman desteğiyle birlikte Unilever ve Cambridge Sürdürülebilir Liderlik Enstitüsü uzmanları tarafından özel mentorluk hizmeti verilecek.

Aynı zamanda, 7 finalist arasından seçilecek en başarılı projeye sahip genç girişimci, Galler Prensliği Sürdürülebilir Yaşam Genç Girişimci Ödülü'nün sahibi olacak.

Büyük ödülü kazanan girişimci, 50 bin euro nakit ödülün yanı sıra 12 aylık ve özel ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir mentorluk desteği alacak. Kategori kazananları, 10 bin euro nakit ödül ve mentorluk desteği almaya hak kazanırken, kategori finalistlerine de 7 bin euro nakit ödül ve mentorluk desteği verilecek.

Dunya.com

Güncel gelişmelerden anında haberdar olun!
dunya.com'a girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.